Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Miks on Bitcoini ETF turgude jaoks märgiline?

Krüptoturud on viimastel nädalatel tõusnud paljuski tänu kõlakatele, et USA väärtpaberi- ja börsikomisjon (SEC) on peagi heaks kiitmas Bitcoini ETFi taotluseid. Miks on aga Bitcoini ETF krüptomaastiku jaoks oluline ning mida see turgudel muudaks?

Bitcoini ETF investorite jaoks positiivne väljavaade

Kuigi leidub institutsionaalseid investoreid, kes on ühel või teisel moel Bitcoini raha paigutanud, on valdav enamus varahaldusfirmasid ja investeerimisfonde Bitcoinist ja teistest krüptorahadest eemale hoidnud. Miks? Vastus peitub krüptoraha ostmisest ja omamisest tuleneva keerukusega nagu krüptobörside väisamine, krüptorahakoti/privaatvõtme haldus ja mõneti teistsugune maksuaruandlus. Bitcoini ETF (ingl. spot bitcoin exchange-traded fund) eemaldaks need tõkked, võimaldades Bitcoini investeerida sama lihtsalt kui mõnda aktsiasse. Sel moel saavad investorid osa Bitcoini väärtuse kasvust, kuid ei pea selleks bitcoini ise omama.

Hiljuti avaldas investeerimisfirma Galaxy uurimuse, kus analüüsitakse mõju, mida Bitcoini ETF turgudele ja investoritele avaldaks. Uurimus on seisukohal, et Bitcoini ETFi heakskiitmine oleks üks kõige mõjuvamaid katalüsaatoreid Bitcoini ja kogu krüpto varaklassi adaptsiooni jaoks. Kahe peamise ETFi tegurina tuuakse välja Bitcoini laiendatud kättesaadavus eri jõukuse segmentides ning suurem aktsepteerimine reguleerivate asutuste ja usaldatud finantsteenuste brändide kaudu. Bitcoini ETF võimaldaks investoritel saada bitcoini positsiooni laiema hulga kanalite ja platvormide kaudu, sealhulgas teenusepakkujad nagu traditsioonilised fondid ja pangad, kes on investoritele tuttavad. Galaxy nendib, et Bitcoini ETFid on pöördeline areng, mis lubab investoritele turvalist ja reguleeritud võimalust krüptovara omandamiseks.

Bitcoini ETF tooks kapitali turule juurde

Uurimuse teine pool prognoosib kapitali kogust, mis ETFi kinnitamise korral Bitcoini varaklassi juurde voolab. Varahalduse sektor kätkeb endas märkimisväärset kapitali, mis ei ole saanud traditsiooniliste kanalite kaudu BTC investeeringutele seni juurdepääsu. Heakskiidetud ETFiga saavad varahaldusfirmad ja pangad aga hakata suunama oma kliente Bitcoini investeerima. Hinnangu kohaselt lisanduks esimesel aastal pärast ETFi käivitamist turule 14 miljardit, teisel aastal 27 miljardit ja kolmandal aastal 39 miljardit dollarit. Veel ennustab raport BTC hinna tõusu esimesel aastal peale ETFi kinnitamist 74% (alghinnast $26 900).

Uurimus võrdleb Bitcoini varaklassi ka kullaga. Tuuakse välja, et kulla turukapital on Bitcoini omast hinnanguliselt 24 korda suurem, kuid ETFides on kulda 36% Bitcoinist vähem. Selle põhjal eeldab Galaxy, et ETFide mõju dollarites mõõdetuna, oleks Bitcoini turgudele ligi 8,8 korda suurem kui kulla turgudele.

Loe lisaks: “Käivitati Euroopa esimene Bitcoini ETF”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna