Detsentraliseeritud börsidel on näha rekordkäibeid

Detsentraliseeritud börsidel on näha rekordkäibeid, seda näitas lõppenud augustikuu, kui sektori kauplemiskäibed ületasid 10 miljardi dollari taseme.

DEX’ide kauplemismahud kasvamas

Üha enam kasutajaid panevad oma krüptoraha DeFi rakendustesse, et teenida seeläbi oma investeeringutelt kõrgemat tootlust. Artikli kirjutamise hetkel oli Defipulse andmetel kõikidesse DeFi rakendustesse lukustatud kokku 9,3 miljardi dollari väärtuses krüptoraha.

Detsentraliseeritud kauplemiskeskkondade ehk lühendatult DEX’ide kauplemismaht rohkem kui kahekordistus augustis juulikuu numbritega võrreldes, jõudes Dune Analytics’i andmetel peaaega 12 miljardini. Hüpe elavnenud kauplemises on suuresti tingitud detsentraliseeritud rahanduse (DeFi) tööstuse kasvust. Ainuüksi augusti kauplemismaht oli ligi 4 korda suurem kogu 2019. aasta käibest.

Kõige suurema numbri poolest paistis silma Uniswap, kes moodustas kogu sektori käibest 57%. Käibearvestuses teine oli Curve, mis on populaarne keskkond just stabiilsusrahadega (stablecoins) kauplemises ning kolmas oli Balancer.

Kuna detsentraliseeritud börsidel on näha rekordkäibeid, siis on ka traditsioonilised kauplemiskeskkonnad hakanud oma valikusse lisama tokeneid, mis pärinevad just DEX’idelt. Näiteks Binance on võtnud oma valikusse Balancer tokeni, samuti on Coinbase oma blogis maininud mite DeFi projekti lisamist.

Mis on detsentraliseeritud kauplemiskeskkonnad?

Detsentraliseeritud kauplemiskeskkonnad võimaldavad krüptoraha omanikel kaubelda omavahel vahetult peer-to-peer põhimõttel, ilma vahendava ettevõtte või organisatsioonita.

Erinevalt tsentraliseeritud kolleegidest kasutavad DEX’id tehingute jaoks nuti-lepinguid (smart contracts). See tähendab, et nad eemaldavad kasutajate vajaduse loobuda oma krüptoraha või digitaalse vara haldamisest kolmandale osapoolele. Lisaks ei ole DEX’idel nii ranged identifitseerimise protseduurid (KYC), nagu seda traditsiooniliste börside puhul tihti esineb.

Siiski ei tasu unustada, et traditsioonilistel kauplemisplatvormidel on detsentraliseeritud keskkondade ees rida eeliseid. Tsentraliseeritud börside kaudu saavad kasutajad saata traditsioonilist valuutat nagu dollar või euro otse oma pangakontolt, võimaldades mugavalt osta selle eest krüptovaluutasid. DEX’idel puudub seevastu fiat-raha deponeerimise funktsioon, kuna see eeldaks keskset organit, kes vastutaks kasutaja kontojääkide eest. Veel suudavad traditsioonilised börsid pakkuda suure jõudlusega kauplemisvõimalusi ja tehnilisi tööriistu, mida professionaalsed kauplejad eelistavad. Lisaks on tsentraliseeritud keskkond võimalike probleemide korral õiguslikult vastutav.

Loe lisaks: “DeFi ehk detsentraliseeritud rahandus – tõusev trend”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega