Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Doge meem, mis illustreerib teemat: Dogecoin on nädala popim krüptoraha

Dogecoin on nädala popim krüptoraha

Shiba Inu koerast inspireeritud Dogecoin on viimasel nädalal olnud krüpto kogukonna tähelepanu keskmes. Krüptoraha, mille logoks on Doge meem ning mis sai 2013. aastal alguse pelgalt nalja projektina, tegi mõned päevad tagasi ligi 43% hüppe ning on tõusnud nädala algusest ligi 70%.

TikTok pani Dogecoin’i elavnema

Suur osa Dogecoin’i melust näib olevat “Dogecoin’i väljakutse” tulemus, mis on praegu populaarses rakenduses TikTok massidesse läinud. Väljakutses kutsutakse TikTok’i kasutajaid investeerima krüptovaluutasse 25 dollarit, eesmärgiga pumbata selle hind 1 dollarini. Siiani näib see olevat olnud mõnevõrra edukas, kuna Dogecoin’i kauplemismahud on viimase nädala jooksul enam kui viis korda suurenenud. Siiski on seatud eesmärk üsna kauge, kuna hüppest hoolimata kaupleb Dogecoin hetkel 0,0038 dollari ringis.

“Let’s all get rich! Dogecoin is practically worthless. There are 800 million TikTok users. Invest just $25. Once it hits one dollar, you’ll have ten grand. Tell everyone you know.” tegi üleskutse kasutaja huckx8 oma menukas TikTok’i videos.

Praegu on Dogecoin oma kõrgeima hinna juures alates 2019. aasta juulist. Aasta algusest alates on krüptovaluuta kerkinud ligikaudu 90%, tehes sellest ühe 2020. aasta parema tootlikusega krüptovaluuta. Selle äkilise hooga on Dogecoin’i turuväärtus kasvanud 344 miljonilt dollarilt 489 miljoni dollarini. Lehe Coinmarketgap andetel on Dogecoin hetkel suuruselt 27. krüptoraha, olles käesoleva nädalaga tõusnud 14 kohta.

Dogecoini ametlik Twitteri lehekülg kutsus inimesi üles ettevaatlikkusele ning mitte minema kaasa manipulatsiooniga, mis võib hiljem halvaks investeeringuks osutuda.

Dogecoin kauplemisplatvormide huviorbiidis

Dogecoin’i projektist on hoobilt huvitunud ka suuremad krüpto kauplemiskeskkonnad, kes soovivad nähtavasti “Dogecoin’i maaniast” kasu lõigata. Otsa tegi lahti maailma suurim krüptobörs Binance, kes andis teada peatselt turule tulevatest Dogecoin’i futuuridest, kus kasutajad saavad rakendada kuni 50-kordset võimendust. Dogecoin’iga kauplemise võimaluse lisamisest andsid teada ka kauplemisplavormid OKEx ning Bitfinex.

Dogecoin leidis muuhulgas äramärkimist ka peavoolumeedias, kui Bloomberg kirjutas artikli TikTok’i rakendusest alguse saanud Dogecoin’i tõusust.

Loe lisaks: “Krüpto naljad, mis kisuvad suunurgad üles”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna