Dogecoin on nädala popim krüptoraha

Shiba Inu koerast inspireeritud Dogecoin on viimasel nädalal olnud krüpto kogukonna tähelepanu keskmes. Krüptoraha, mille logoks on Doge meem ning mis sai 2013. aastal alguse pelgalt nalja projektina, tegi mõned päevad tagasi ligi 43% hüppe ning on tõusnud nädala algusest ligi 70%.

TikTok pani Dogecoin’i elavnema

Suur osa Dogecoin’i melust näib olevat “Dogecoin’i väljakutse” tulemus, mis on praegu populaarses rakenduses TikTok massidesse läinud. Väljakutses kutsutakse TikTok’i kasutajaid investeerima krüptovaluutasse 25 dollarit, eesmärgiga pumbata selle hind 1 dollarini. Siiani näib see olevat olnud mõnevõrra edukas, kuna Dogecoin’i kauplemismahud on viimase nädala jooksul enam kui viis korda suurenenud. Siiski on seatud eesmärk üsna kauge, kuna hüppest hoolimata kaupleb Dogecoin hetkel 0,0038 dollari ringis.

“Let’s all get rich! Dogecoin is practically worthless. There are 800 million TikTok users. Invest just $25. Once it hits one dollar, you’ll have ten grand. Tell everyone you know.” tegi üleskutse kasutaja huckx8 oma menukas TikTok’i videos.

Praegu on Dogecoin oma kõrgeima hinna juures alates 2019. aasta juulist. Aasta algusest alates on krüptovaluuta kerkinud ligikaudu 90%, tehes sellest ühe 2020. aasta parema tootlikusega krüptovaluuta. Selle äkilise hooga on Dogecoin’i turuväärtus kasvanud 344 miljonilt dollarilt 489 miljoni dollarini. Lehe Coinmarketgap andetel on Dogecoin hetkel suuruselt 27. krüptoraha, olles käesoleva nädalaga tõusnud 14 kohta.

Dogecoini ametlik Twitteri lehekülg kutsus inimesi üles ettevaatlikkusele ning mitte minema kaasa manipulatsiooniga, mis võib hiljem halvaks investeeringuks osutuda.

Dogecoin kauplemisplatvormide huviorbiidis

Dogecoin’i projektist on hoobilt huvitunud ka suuremad krüpto kauplemiskeskkonnad, kes soovivad nähtavasti “Dogecoin’i maaniast” kasu lõigata. Otsa tegi lahti maailma suurim krüptobörs Binance, kes andis teada peatselt turule tulevatest Dogecoin’i futuuridest, kus kasutajad saavad rakendada kuni 50-kordset võimendust. Dogecoin’iga kauplemise võimaluse lisamisest andsid teada ka kauplemisplavormid OKEx ning Bitfinex.

Dogecoin leidis muuhulgas äramärkimist ka peavoolumeedias, kui Bloomberg kirjutas artikli TikTok’i rakendusest alguse saanud Dogecoin’i tõusust.

Loe lisaks: “Krüpto naljad, mis kisuvad suunurgad üles”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega