Päevakohased krüpto uudised

Pildil on käes hoitav nutitelefon ja 100-eurone, mis illustreerib teemat Mis on Euro Coin ehk euro plokiahelal?

Eesti Pank uurib digiraha tehnoloogiat

Kui Euroopa Keskpank on teinud esimesed sammud digitaalse euro suunal, siis ei saa ka Eesti Pank rongist maha jääda. Eesti Pank uurib digiraha ning teeb seda koostöös oma ala spetsialistidega.

Eesti Pank algatas digiraha uurimisprojekti

Eesti Pank hakkab uurima koostöös tehnoloogiafirmadega Guardtime ja SW7 Group Eesti e-riigi tehnoloogia tehnilist sobivust keskpanga digiraha opereerimisel.

Finantsteenuste ja tehnoloogia kiirest arengust johtuvalt on muutunud ka tarbijate makse-eelistused ja erinevad keskpangad alustanud uuringuid, millised võiksid olla sobivad tehnoloogiad digiraha kasutuselevõtuks. Euroopa Keskpanga nõukogu eelmise nädala otsuse kohaselt hakkavad euroala keskpangad koordineeritult uurima keskpankade digiraha väljastamise plusse ja miinuseid ning digiraha võimalikke lahendusi, kirjutas Eesti Pank oma pressiteates.

Eesti Panga nägemuse kohaselt annaks keskpanga digiraha teoreetiliselt inimestele ja ettevõtetele kommertspanga kontol ja sularaha kõrval uue võimaluse raha hoiustamiseks ja kasutamiseks. Keskpanga digiraha oleks selles mõttes sarnane sularahaga, kuna mõlemal juhul tekib nõudeõigus keskpanga suhtes ehk keskpank tagab otse raha väärtuse.

Projekti eesmärgiks on välja selgitada, kas Eesti e-riigi baastehnoloogial põhinev lahendus sobiks teoreetiliselt keskpanga digiraha taristu käigushoidmiseks. Samuti uurib keskpank projekti raames, milliseid erinevaid makselahendusi saaks luua.

„Eesti Pank väikse keskpangana valib hoolikalt, millistesse euroala keskpankade arendusprojektidesse suudame sisukalt panustada. Eestis on aastate jooksul tekkinud unikaalne oskusteave, kuidas hoida käimas turvalist, privaatset ja efektiivset e-riiki. Eesti unikaalne kogemustepagas annab hea tõuke selleks, et käivitada tehnoloogiliste võimaluste uurimiseks projekt koos tehnoloogiafirmadega SW7 ja Guardtime. Viimane on Eesti riigi pikaaegne koostööpartner plokiahela valdkonnas ning omas vallas maailma täielik tipp,“ ütles Eesti Panga maksesüsteemide osakonna juhataja Rainer Olt.

Euroopa Keskpanga raport

Digitaalse euro kohta on põhjalkult materjali kogunud ka Euroopa Keskpank. Reedel avaldati raport, milles analüüsitakse digitaalse euro kasutuselevõtu perspektiive ja mõjusid.

Raportist loeb välja, et Euroopa Keskpanga nõukogu on otsustanud edendada tööd digitaalse euro võimaliku väljaandmise osas. EKP soovib, et tarbijatel oleks vaba juurdepääs keskpanga rahale viisil, mis vastab nende vajadustele digitaalsel ajastul. Digitaalne euro oleks sularaha alternatiiv, ent ei asendaks seda.

Loe lisaks: “Bitcoin on rahapesijate meelisviis, või kas ikka on?”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoin ja USA dollarite pakk, mis illustreerib teemat Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Maailma suurima stablecoini taga olev ettevõte Tether teatas hiljuti, et ostab regulaarselt bitcoine eesmärgiga tugevdada oma reserve. Tetheri uus Bitcoini strateegia USA dollari kursiga seotud