Päevakohased krüpto uudised

Pildil on välgunool, mis illustreerib teemat

Endine PayPali juht näeb Bitcoini Lightning võrgus tulevikku

Sageli tõstatatakse küsimus, et Bitcoini plokiahel on maksevõrguna toimimiseks liiga aeglane ja kallis. Samas unustatakse sageli ära, et Bitcoini nn 2. kihina toimiv Lightning Network on väikeste ja korduvate maksete jaoks sageli mõistlikum lahendus. Hiljuti väljendas oma seisukohta Lightning võrgu potentsiaali kohta endine PayPali ja Facebooki tippjuht.

Lightning Network kui globaalne maksevõrgustik

Bitcoini Lightning võrgu teemal võttis CNBC-le antud intervjuus sõna endine PayPali president David Marcus. Tema nägemusena ei ole Bitcoin see, mida inimesed tulevikus igapäevasteks makseteks kasutama hakkavad. Sellele vaatamata panustab mees Bitcoini nn 2. kihi tehnoloogiale ehk Lightning võrgule, millest võib mehe hinnangul tulevikus saada globaalne maksevõrgustik. Marcus juhib täna idufirmat Lightspark, mis tegeleb just Lightning võrgu makselahenduste arendamisega ning tema sõnul on ettevõtte eesmärk muuta Lightning Network universaalseks internetipõhiseks raha protokolliks, sarnaselt sellele, kuidas SMS-id on universaalne suhtlusprotokoll telefonide vahel.

Marcus rõhutas intervjuu jooksul, et enamik tänapäeva populaarsetest makselahendustest ei toeta täielikult rahvusvahelisi tehinguid või rakenduste vahelisi tehinguid. Võrdluseks tõi ta välja, et paljud teised võrguteenused, nagu tekstisõnumid, e-kirjad ja videokonverentsid on kasutajatele peaaegu universaalselt kättesaadavad.

Mis probleemi Lightning Network lahendab?

Kuigi Bitcoini plokiahel väga turvaline ja kahtlemata üks detsentraliseeritumaid, on Bitcoini populaarsuse kasvades kerkinud üha enam esile Bitcoini võrgu läbilaskevõime küsimus. Tehingute tegemiseks kulub Bitcoini võrgus sageli soovitust kauem aega ning ülekandetasud on tippaegadel sageli kõrged. Selle probleemi ühe edukama lahendusena on välja töötatud Bitcoini Lightning Network, mille eesmärgiks on muuta Bitcoini tehingud kiiremaks, odavamaks ja praktilisemaks. Lightning Network töötleb tehinguid Bitcoini plokiahelast eemal, vähendades seeläbi selle koormust ja hoides seeläbi kokku tehingutasude pealt. Bitcoini põhiplokiahela peale jäädvustatakse ainult Lightning võrgu tehingute lõpparveldused.

Loe lisaks: “LIGHTNING NETWORK 101”

Veel uudiseid

Külm või soe krüpto wallet – mis vahe neil on?

Ühes krüptorahade populaarsuse kasvuga on tekkinud ka vajadus nende turvalise hoiustamise järele. Krüptorahakotid (ingl. crypto wallets) on programmid või seadmed, mis aitavad hoida krüptoraha omandit

Bitcoini ploki suurus – mida see tähendab?

Nagu Bitcoini plokiahela nimi viitab, koosneb see individuaalsetest plokkidest. Ploki suurus mõjutab otseselt tehingute kiirust ja tasusid. Bitcoini ploki suurus on olnud alates Bitcoini loomisest