Päevakohased krüpto uudised

Pildil on välgunool, mis illustreerib teemat

Endine PayPali juht näeb Bitcoini Lightning võrgus tulevikku

Sageli tõstatatakse küsimus, et Bitcoini plokiahel on maksevõrguna toimimiseks liiga aeglane ja kallis. Samas unustatakse sageli ära, et Bitcoini nn 2. kihina toimiv Lightning Network on väikeste ja korduvate maksete jaoks sageli mõistlikum lahendus. Hiljuti väljendas oma seisukohta Lightning võrgu potentsiaali kohta endine PayPali ja Facebooki tippjuht.

Lightning Network kui globaalne maksevõrgustik

Bitcoini Lightning võrgu teemal võttis CNBC-le antud intervjuus sõna endine PayPali president David Marcus. Tema nägemusena ei ole Bitcoin see, mida inimesed tulevikus igapäevasteks makseteks kasutama hakkavad. Sellele vaatamata panustab mees Bitcoini nn 2. kihi tehnoloogiale ehk Lightning võrgule, millest võib mehe hinnangul tulevikus saada globaalne maksevõrgustik. Marcus juhib täna idufirmat Lightspark, mis tegeleb just Lightning võrgu makselahenduste arendamisega ning tema sõnul on ettevõtte eesmärk muuta Lightning Network universaalseks internetipõhiseks raha protokolliks, sarnaselt sellele, kuidas SMS-id on universaalne suhtlusprotokoll telefonide vahel.

Marcus rõhutas intervjuu jooksul, et enamik tänapäeva populaarsetest makselahendustest ei toeta täielikult rahvusvahelisi tehinguid või rakenduste vahelisi tehinguid. Võrdluseks tõi ta välja, et paljud teised võrguteenused, nagu tekstisõnumid, e-kirjad ja videokonverentsid on kasutajatele peaaegu universaalselt kättesaadavad.

Mis probleemi Lightning Network lahendab?

Kuigi Bitcoini plokiahel väga turvaline ja kahtlemata üks detsentraliseeritumaid, on Bitcoini populaarsuse kasvades kerkinud üha enam esile Bitcoini võrgu läbilaskevõime küsimus. Tehingute tegemiseks kulub Bitcoini võrgus sageli soovitust kauem aega ning ülekandetasud on tippaegadel sageli kõrged. Selle probleemi ühe edukama lahendusena on välja töötatud Bitcoini Lightning Network, mille eesmärgiks on muuta Bitcoini tehingud kiiremaks, odavamaks ja praktilisemaks. Lightning Network töötleb tehinguid Bitcoini plokiahelast eemal, vähendades seeläbi selle koormust ja hoides seeläbi kokku tehingutasude pealt. Bitcoini põhiplokiahela peale jäädvustatakse ainult Lightning võrgu tehingute lõpparveldused.

Loe lisaks: “LIGHTNING NETWORK 101”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna