Päevakohased krüpto uudised

Pildil on bitcoin koos graafikuga

ETF-ide laine viis Bitcoini $30k-ni

Maailma suurim krüptoraha Bitcoin on USA-s alanud ETF-i taotluste laine ja institutsionaalsete investorite kasvava huvi tõttu vallutanud taas 30 000 dollari taseme.

Järjestikused Bitcoini ETF-i taotlused

Viimase nädala jooksul on märkimisväärsed suurfirmad taotlenud Ameerika Ühendriikide Väärtpaberikomisjonilt (SEC) Bitcoini hetke-ETF-i. Ukse tegi 15. juunil lahti New Yorgis asuv rahvusvaheline investeerimisfirma BlackRock, esitades SEC-ile ETF-i taotluse ajal kui Bitcoin kauples umbes 25 300 dollari juures. BlackRockile, kelle näol on tegemist maailma suurima varahaldusfirmaga, järgnesid mõned päevad hiljem ettevõtted Bitwise, Valkyrie, Invesco, Fidelity ja Wisdom Tree, kes andsid samuti sisse sarnased taotlused. Sündmustest ajendatuna on Bitcoin saanud sisse positiivse hoo, tõustes lehe CoinMarketCap andmetel nädalaga 18% ja jõudes taas 30 000 dollarini.

Loe lisaks: “Maailma suurim varahaldur soovib Bitcoini aktsiaturule tuua”

Vaade krüptoturgudele ja investorite meeleolu on sel kuul märkimisväärselt nihkunud. Alles mõned nädalad tagasi valdas kauplejaid pigem ebakindlus ja hirm, mis olid tingitud Ameerika valitsuse krüptotööstuse mahasurumisest, kajastudes eelkõige SEC-i hagidest kahe suurema krüptobörsi Binance’i ja Coinbase’i vastu. Kuid hiljutise Bitcoini ETF-i laine valguses on turu väljavaade lühikese ajaga teinud kannapöörde ning muutnud maailma vanima krüptoraha paljude jaoks taas atraktiivseks. Positiivsele meeleolule võis kaasa aidata ka uudis Euroopast, kus Saksamaa suurim pank Deutsche Bank esitas väidetavalt taotluse krüpto hoiustamisplatvormi litsentsi jaoks.

Bitcoini akumuleerimine institutsionaalsete investorite poolt

21. juunil kommenteeris Bitcoini propageerija ja ettevõtja Anthony Pompliano CNBC-le antud intervjuus hetke turuseisu ja suurinvestorite huvi Bitcoini vastu. Mees võrdles praegust õhkkonda suure kosmosevõistlusega ja kasutas väljendit “Suur akumulatsioonivõistlus”.

Pompliano lisas, et jaeinvestorid on seni institutsionaalsetest investoritest ees olnud ning haaranud enda kätte enamiku ringlusesse paisatud bitcoinidest. Pompliano tõi välja, et 68 protsenti bitcoinidest pole krüptorahakottides viimase aasta vältel liikunud, mis viitab, et enamik Bitcoini omanikke ei soovi oma coine niisama kergelt müüa. Lõpetuseks nentis mees, et nüüd kui Wall Street’i firmadel on Bitcoini vastu huvi tekkinud, aga selle kogus on fikseeritud, ei jää hinnal muud üle kui üles minna.

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna