Päevakohased krüpto uudised

Pildil on bitcoin, mis illustreerib teemat

Maailma suurim varahaldur soovib Bitcoini aktsiaturule tuua

Investeeringute ja varahaldusfirma BlackRock on võtnud sihikule Bitcoini börsil kaubeldava fondi (ETF), esitades USA Väärtpaberi- ja Börsikomisjonile (SEC) taotluse toote turule toomiseks.

BlackRock taotleb Bitcoini ETF-i

Maailma suurim varahaldur BlackRock esitas neljapäeva pärastlõunal taotluse registreerida Ameerika Ühendriikide Väärtpaberi- ja Börsikomisjonis Bitcoini börsil kaubeldav fond (ingl. exchange-traded fund).

BlackRock on firma, mis haldas 2023. aasta esimeses kvartali seisuga 9,5 triljoni dollari väärtuses varasid. BlackRocki ETF kasutaks USA suurimat krüptobörsi Coinbase’i kui krüptovarade haldajat ja tugineks hinna määramisel börsi hetketuru andmetele.

Bitcoini hetketuru ETF-i registreerimine SEC-is ei ole lihtne ülesanne. Seni ei ole SEC heaks kiitnud ainsatki taotlust nn spot ETF-i jaoks, kuna on mures võimaliku pettuse või manipuleerimise pärast hetketurul. Seevastu on SEC heaks kiitnud neli Bitcoini ETF-i futuuridega kauplemiseks.

Mis on ETF ja kuidas see Bitcoini mõjutab?

Bitcoini börsil kaubeldav fond ehk ETF võimaldab ostjatel investeerida Bitcoini ilma tegelikku vara omamata. See investeerimismeetod muudab ostuprotsessi paljudele investoritele sujuvamaks, ilma et nad peaksid registreerima krüptoplatvormidel kontot või looma oma krüptorahakotti. Traditsioonilises investeerimises on ETF investeerimisvahend, mis on seotud kas ühe vara või varade rühma hinnaga.

Uudis BlackRocki Bitcoin ETF-ist on tekitanud krüptokogukonnas elevust, kuna paljude arvates võib sellel olla positiivne mõju BTC hinnale. BlackRocki Bitcoini ETF-i potentsiaal on märkimisväärne eelkõige seetõttu, et see muudaks institutsionaalsetele investoritele Bitcoini investeerimise lihtsamaks. Paljud institutsionaalsed investorid kõhklevad Bitcoini investeerimist just regulatiivsete probleemide ja digitaalsete varade hoidmise ja kauplemise infrastruktuuri puudumise tõttu. Seega võib ETF-i heakskiitmine nõudlust Bitcoini järele suureneda kuna rohkem investoreid puutub sel moel Bitcoiniga kokku.

Tund pärast BlackRocki ETF-i uudise ilmumist tõusis Bitcoini hind 1,5% 25 700 dollarini, taastudes mõnevõrra päeva alguses toimunud järsust müügist.

Loe lisaks: “UK kui Web3 keskus – riskikapital liigub sinna suunas”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna