Päevakohased krüpto uudised

Pildil on krüptoraha Ethereum logo, illustreerimaks teemat: Ethereum 2.0 testnet ehk $5000 edukale häkkerile

Ethereum 2.0 testnet ehk $5000 edukale häkkerile

Kauaoodatud Ethereum 2.0 arendustööd on jõudnud sinnamaale, kus käivitatud on Ethereum 2.0 testnet. Võrgu tugevuse testimiseks on välja reklaamitud omanäoline ülesanne – häki võrkku sisse ning Ethereum premeerib sind rahalise auhinnaga.

Sissemurdjale auhinnaks $5000

Ethereumi üks põhiarendajatest, Danny Ryan, edastas üleeile Twitteri vahendusel huvitava väljakutse, mille eesmärgiks on testida vastvalmiva Ethereum 2.0 võrgu turvalisust. Väljakutse, mille detailid on välja toodud Github’i leheküljel, premeerib igat häkkerit 5000 dollariga, kel õnnestub ülesanne sooritada ning Ethereum 2.0 testnet läbi murda.

Sisuliselt paluvad ETH 2.0 arendajad heatahtlikke häkkereid, et nad prooviksid takistada uute plokkide kinnitamist. See omakorda võimaldaks teoreetiliselt tehingute tagasipööramist, krüptoraha topelt kulutamist ja muid manipuleerivat käitumist, mida plokiahela tehnoloogia on loodud ennetama.

ETH 2.0 pikk arenudsprotsess

Ethereumi kogukond on versiooniuuendust juba pikkisilmi oodanud, kuna praeguse võrgu läbilaskevõime on oma maksimumi lähedal. Igapäevaselt suurenev võrgu kasutus (seda eelkõike kiiresti kasvavas DeFi sektoris) on ülekandetasud ja smart contract‘ide jooksutamise mitmeid kordi kallimaks teinud.

Juuni alguses avaldas Danny Ryan blogipostituse, milles selgitatakse veel arendusjärgus Ethereumi versiooniuuenduse üldist ajakava ja mõningaid tehnilisi väljakutseid, mis tuleb täieliku väljalaske ettevalmistamiseks ületada. Märkimisväärseid jõupingutusi on tehtud tuhandete valideerijate kordineerimisel. Tegemist on ETH 2.0 ühe fundamentaalse erinevusega eelnevast verisoonist – iga soovija saab anda oma panuse Ethereum 2.0 võrgu töösse ning saada selle eest tasustatud.

Et omada panust ETH 2.0 plokiahelas, peab kasutajal olema minimaalselt 32 ühikut Ethereumi võrgu krüptoraha (Ether) ning jooksutama võrgu üheks sõlmpunktiks olevat arvutit (validator node). See ei pea olema spetsiaalne seade, piisab tavalisest lauaarvutist või läptopist. Siiski eeldatakse, et valideerijad on pidevalt Ethereumi võrguga ühenduses. Olles üks Ethereumi võrkku panustajatest, hakkab kasutaja selle eest teenima intressi, mis makstakse välja võrgu krüptorahas.

Kui mõnel olemasoleval plokiahelal on sadu või tuhandeid valideerijaid, siis ETH 2.0 plaanib detsentraliseerituse säilitamiseks rakendada algselt vähemalt 16 000 valideerijat, suurendades seda hulka järgnevate aastate jooksul sadade tuhandeteni.

Loe lisaks: “Ethereum 2.0 – mida see endast kujutab?”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv