FC Barcelona token osutus menukaks

Jalgpall on miljoneid kaasahaarav maailma spordiala, selles pole kahtlustki. Plokiahelal baseeruvad fännitokenid tõotavad jalgpalliga seotud majandusharu aga veelgi kasvatada. Käesoleva nädala alguses saabus jalkafännide jaoks esimest korda turule Euroopa ühe suurema jalgpalliklubi FC Barcelona token. Huvi nende vastu kujunes oodatust suuremaks.

FC Barcelona token ($BAR) oli avapäval kuum kaup

Ametlik FC Barcelona fännitoken, mille tõi turule Chiliz’e spordi- ja meelelahutustokeni platvorm Socios.com. Tegemist on Ethereumi plokiahela peale ehitatud ERC20 tokenitega. Selle nädala esmaspäeval paisati eelmüüki 600 000 $BAR tokenit fikseeritud hinnaga 2 eurot tükk, mida planeeriti 48-tunniseks perioodiks. Uus toode osutus aga sedavõrd menukaks, et mainitud kogus müüdi maha vähem kui kahe tunniga. Sellest ligikaudu 700 000 euro väärtuses fännitokeneid leidis omaniku väidetavalt lausa 2 minutiga. Chilize ametliku pressiteate kohaselt ületas eelmüügi nõudlus pakkumise 5-kordselt ning ostjaid leidus 106 riigist.

$BAR token läks tavamüüki üleeile hommikul ning veebilehe Coinmarketgap andmetel kaupleb Barca fännitoken hetkel 6 dollari lähedal. Viimase 24 tunni jooksul on kauplemismaht olnud ligikaudu 300 000 dollarit. Kokku paisatakse Chiliz’e poolt ringlusesse 40 miljonit $BAR tokenit.

Mida Barca fännitoken annab?

Selle aasta veebruaris avalikustatud FC Barcelona token on digitaalne vara, mis on mõeldud fännide laiemaks kaasamiseks võistkonna tegevusse. Tokeneid omavad fännid saavad osaleda klubi otsuseid puudutavates hääletustes, teenides lisahüvesid ning ühtlasi ka kõrgema fännistaatuse. Eriauhindadena on usinatel poolehoidjatel võimalik võita näiteks pääs mängule VIP-külalisena, mängijatega kohtumine või personaalne video, mida kuvataks mängu ajal LED-ekraanidel kuulsal ligi 100 000 pealtvaatajakohaga Camp Nou staadionil.

Klubi poolt korraldatud esimeses küsitluses saavad toetajad otsustada meeskonna riietusruumi uue seinakujunduse üle, teatas klubi oma kodulehel.

Chiliz on kogunud fännitokenite emiteerimiseks suure hulga kõrgetasemelisi partnereid. Teiste hulgas teeb firmaga koostööd populaarne vabavõitlussari UFC ja teised tuntud jalgpalliklubid nagu Juventus, Paris Saint-Germain, Atlético Madrid, A.S. Roma, Galatasaray ja paljud teised. Isegi edukas E-spordi meeskond O.G. omab nimetatud fännitokenit.

Loe lisaks: “Krüpto ja sport – Kuidas need kaks on leidmas pidepunkte”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Alates 590 EUR

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega