Päevakohased krüpto uudised

Pildil on krediitkaart, mis illustreerib teemat

Gnosis lantseeris self-custody VISA kaardi

Krüptovaluutafirma Gnosis avalikustas uuendusliku maksekaardi, mis toetab VISA maksevõrgustikku ning on otse seotud kasutaja halduses oleva krüptorahakotiga.

Gnosise VISA kaart

Gnosise poolt arendatud deebetkaart on esimene omataoline, sest on otseselt seotud isehaldatava rahakotiga (ingl. self-custodial wallet). Gnosise uus kaart kasutab tööks firma enda maksevõrkku Gnosis Pay ning kasutajad saavad sellega maksta kõikide kaupmeeste juures, kes aktsepteerivad VISA makseid.

Gnosise kaart erineb teistest turul olevatest krüpto deebetkaartidest nagu Crypto.com kaart selle poolest, et see pole nn prepaid kaart. See tähendab, et kasutajad ei pea raha eraldi rakendusest kaardi peale kandma, vaid kaart võtab raha ostu hetkel otse kaardiga seotud krüptorahakotist. Lisaks seisneb oluline erinevus selles, et kasutaja jääb alati krüptoraha omanikuks, mitte ei anna oma salajasi võtmeid kolmandate vahendajate kätesse. Kaardiga saab makseid teha hetkel euroga seotud stablecoini EURe-ga ning Gnosis Pay töötab selle kallal, et integreerida MakerDAO detsentraliseeritud stabiilne valuuta DAI tulevaste maksevõimaluste tarbeks.

Gnosise kaart on algselt saadaval ELi riikides, Euroopa majanduspiirkonnas ning Ühendkuningriigis. Lisaks on firmal plaan laieneda neljandas kvartalis USA-sse, Brasiiliasse, Mehhikosse, Singapuri ja Hongkongi. Vastavalt teadaandele on Gnosis Payl hetkel füüsiline kaart ja veebirakendus. Ettevõte kavatseb peagi välja anda mobiilirakenduse, mille registreerimine maksab 30 eurot.

Teised rahakotid saavad mudelit kopeerida

Gnosis näeb levinud krüptomaksevõrke ja -kaarte sillana plokiahela ja traditsiooniliste maksete vahel. Gnosis Pay pakub ka vahendeid ja APIsid, mis võimaldavad teistel krüptorahakottidel luua oma kasutajatele Gnosise kaardiga sarnaseid lahendusi. See tähendab, et näiteks populaarne MetaMaski rahakott saaks teoorias välja anda oma kaardi, kasutades lihtsalt Gnosis Pay APIsid ja arendaja tööriistu.

Loe lisaks: “Tehisintellekt saab Bitcoini tehinguid teha – kuidas?”

Veel uudiseid

Pildil on UBS firma logo

UBS käivitab esimese tokeniseeritud fondi Ethereumil

Materjaalsete varade tokeniseerimise trend kogub jätkuvalt hoogu. Eile teatas Šveitsi suurim varahaldur UBS Asset Management oma esimese tokeniseeritud VCC-fondi pilootprojekti käivitamisest. UBS toob turule reaalsete