Tehisintellekt (AI) jätkab oma vaieldamatut Interneti vallutamist. Nüüd on lisandunud ka Bitcoin nende asjade nimistusse, millega AI end integreerida suudab.
Bitcoini ja AI integratsioon
Üks suuremaid Bitcoini Lightning Networki arendamisega tegelevaid firmasid Lightning Labs avalikustas 6. juulil arendajatele mõeldud tööriistakomplekti, millega saab integreerida Bitcoini (BTC) tehisintellekti rakenduste ja nn suurte keelemudelitega (ingl. large language models ehk LLM), nagu ChatGPT. Lightning Labs on selleks välja töötanud L402 protokolli, mis lihtsustab tehisintellekti rakenduste maksekäitlust, ühendades autentimise Lightning Networki maksesüsteemiga. See tähendab, et AI-rakendused nagu ChatGPT saavad nüüd suhelda Bitcoini plokiahelaga, sealhulgas saata, vastu võtta ja hoida bitcoine.
Lightning Network on 2. kiht Bitcoini plokiahela peal. See võimaldab teha oluliselt kiiremaid ja odavaid makseid kui Bitcoini põhivõrgus
Täienda oma teadmisi: “LIGHTNING NETWORK 101”
Lightning Labsi meeskond toob välja praeguste LLMide probleemi, milleks on veebipõhiste maksemehhanismide puudumine. Ühe näitena viidatakse just AI treenimisele vajaminevate graafikakaartide (GPU) kulude tasumisele, mida saab tasuda ainult krediitkaardiga. Lightning Labsi tööriistad, eriti L402 protokoll, pakuvad lahenduse, mis lihtsustab tehisintellekti mudelite kasutamist, muutes selle taskukohasemaks ja kättesaadavamaks laiemale kasutajaskonnale.
Kas Bitcoinist saab tulevikus AI valuuta?
Hiljuti avaldas teema kohta arvamust endine MitMEX krüptobörsi tegevjuht Arthur Hayes, selgitades oma blogipostituses, miks on Bitcoin tehisintellekti jaoks tulevikus kõige loogilisem raha. Hayesi sõnul nõuab AI tingimata maksesüsteemi, mis on igal ajal kättesaadav, digitaalne ja täielikult automatiseeritud. Tema sõnul ei saa praegune traditsiooniline pangandussektor pakkuda vajaminevat 24/7 teenust, kuid plokiahelapõhine võrk nagu Bitcoin seevastu suudab. Veel tõi Hayes välja plokiahelapõhise maksesüsteemi eelisena võimekuse vajadusel makseid vahendada ka äärmiselt väikestes summades. Mees nentis, et tehisintellekti maksed peavad olema ka tsensuurikindlad ning algusest peale kehtestatud selgete ja läbipaistvate reeglitega. Seetõttu on Bitcoini võrgu detsentraliseeritud olemus ja selle kasutajate kontroll oma varade üle kooskõlas tulevase tehisintellekti majanduse tõenäoliste omadustega.
Loe lisaks: “Bitcoini ATMi firma läks USA börsile”