Päevakohased krüpto uudised

Pildil on XRP münt, mis illustreerib teemat Hagi Ripple’i vastu viis XRP hinna langusesse

Hagi Ripple’i vastu viis XRP hinna langusesse

USA väärtpaberite ja börsikomisjon (SEC) esitas üleeile krüptoraha XRP loojafirma Ripple Labs vastu hagi, mille kohaselt on Ripple alates 2013. aastast korjanud 1,3 miljardit dollarit registreerimata tulu digitaalsete varade müügist. Hagi Ripple’i vastu on viinud XRP hinna ligi 50-protsendilisse langusesse.

Ripple’i kohtuasi

Kaebuses väidetakse, et Ripple on kogunud 2013. aastast alates raha, müües XRP nime all tuntud krüptovaluutat, registreerimata seda aga kui väärtpaberite müüki investoritele. Samuti tasus Ripple väidetavalt miljardite XRP tokenitega tööjõu ja erinevate teenuste eest. SEC hagi on muuhulgas suunatud ka firma kaasasutaja Christian Larseni ning tegevjuhi Brad Garlinghouse’i vastu. Kaebuse kohaselt tegelesid Larsen ja Garlinghouse lisaks ettevõtte äritegevuse rahastamiseks kasutatud XRP müügi struktureerimisele ka isikliku XRP müügiga. Kokku ulatus registreerimata isikliku müügi kogusumma 600 miljoni dollarini.

“Kostjad ei registreerinud oma tehinguid ega XRP müüki, rikkudes föderaalsete väärtpaberiseaduste registreerimissätteid,” ütles SEC oma pressiteates.

XRP on turuosalt maailma suuruselt neljas krüptoraha, mille turukapital on ligikaudu 12 miljardit dollarit.

XRP hind uudise tõttu languses

Pärast SEC-i hagi Ripple’i vastu on XRP väärtus saanud tugevalt kannatada. Tokeni hind hakkas kukkuma esmaspäeval, kui XRP-ga seotud ettevõte Ripple Labs teatas, et USA väärtpaberi- ja börsikomisjonil on kavas firma kohtusse kaevata. Seejärel langes XRP hind pärast SEC-i ametlikku väljakuulutamist veelgi. Artikli kirjutamise hetkel kaupleb XRP $0.26 juures, mis on aga ligi 50% langus nädalal algusega võrreldes. Lisaks on juba kolm krüpto kauplemisbörsi lõpetaud XRP tokenitega kauplemise.

Loe lisaks: “John McAfee arreteeriti maksukuriteo kahtlusega”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv