Päevakohased krüpto uudised

John McAfee

John McAfee arreteeriti maksukuriteo kahtlusega

John McAfee on krüpto maailmas kahtlemata vastuoluline tegelane. Küberturbespetsialisti kahtlustatakse nüüd maksudest kõrvale hoidmises, kui ta arreteeriti süüdistuse alusel Hispaanias.

Preemiad ICO-de promo eest

USA väärtpaberijärelevalve komisjon (SEC) esitas USA ringkonnakohtus John McAfee vastu tsiviilkaebuse, väites, et ta teenis salaja üle 23 miljoni dollari seitsme ICO (initial coin offering) reklaamimise eest. Samal ajal avaldas USA justiitsministeerium McAfee vastu süüdistuse maksudest kõrvalehoidumise eest, milles väidetakse, et mitmeid krüptoraha projekte propageerinud mees peitis krüptovaluutasid ja muid varasid teiste isikute kontodele. Süüdimõistmise korral ootab teda kuni 30-aastane vanglakaristus.

Süüdistuses väidetakse, et McAfee ei tasunud aastatel 2014–2018 makse. Lisaks öeldakse, et oma tulude varjamiseks suunas ta tulu krüptoraha kontodelt teiste isikute nimedele. Tsiviilhagi väidab, et McAfee reklaamis kaheksat ICO-d ilma avaldamata, et talle on selle eest makstud. Seitse ICO-d, mille eest talle maksti, kogusid kokku 41 miljonit dollarit. Sellest sai McAfee’le 11,6 miljonit dollarit bitcoinides ja Ethereumi krüptorahas, lisaks 11,5 miljonit dollarit seitsme projekti enda valuutas. Süüdistuse sai ka Jimmy Watson, kes oli toona McAfee firma tegevjuht ja ihukaitsja ning kes teenis 316 000 dollarit, aidates reklaamitud projektide krüptovarad maha müüa, pärast seda, kui nende hind oli üles haibitud, ütles SEC.

McAfee väitis end olevat investor või tehnilise nõustajana, kui soovitas oma jälgijatele mitut ICO-d. Seda tehes tekitas ta mulje, nagu kontrolliks ta neid firmasid, et nad said kasu tema tehnilistest teadmistest ning et ta investeeris ettevõtmistesse ka oma raha. Tegelikkuses olid McAfee Twitteri säutsud tasulised reklaamkampaaniad, mida mees serveeris kui erapooletut investeerimisnõu.

Edukast tarkvara ärimehest kriminaalsete süüdistusteni

John McAfee sai kuulsaks endanimelise küberturbefirma loomisega, mille lipulaevaks oli McAfee viirusetõrje tarkvara. Ettevõtja müüs firma 1996. aastal 100 miljoni dollari eest. Eeskujulikule ärivaistule vaatamata, on 75-aastane ameeriklane paistnud silma ebahariliku elustiili poolest ning sattunud korduvalt võimude huviorbiiti. 2012. aastal, elades Belize’is, kahtlustati teda mitmetes seaduserikkumistes, kaasa arvatud mõrvas, mis päädis mehe riigist põgenemisega.

Loe lisaks: “USA maksuamet tasustab Monero lahtimuukijat”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv