John McAfee arreteeriti maksukuriteo kahtlusega

John McAfee on krüpto maailmas kahtlemata vastuoluline tegelane. Küberturbespetsialisti kahtlustatakse nüüd maksudest kõrvale hoidmises, kui ta arreteeriti süüdistuse alusel Hispaanias.

Preemiad ICO-de promo eest

USA väärtpaberijärelevalve komisjon (SEC) esitas USA ringkonnakohtus John McAfee vastu tsiviilkaebuse, väites, et ta teenis salaja üle 23 miljoni dollari seitsme ICO (initial coin offering) reklaamimise eest. Samal ajal avaldas USA justiitsministeerium McAfee vastu süüdistuse maksudest kõrvalehoidumise eest, milles väidetakse, et mitmeid krüptoraha projekte propageerinud mees peitis krüptovaluutasid ja muid varasid teiste isikute kontodele. Süüdimõistmise korral ootab teda kuni 30-aastane vanglakaristus.

Süüdistuses väidetakse, et McAfee ei tasunud aastatel 2014–2018 makse. Lisaks öeldakse, et oma tulude varjamiseks suunas ta tulu krüptoraha kontodelt teiste isikute nimedele. Tsiviilhagi väidab, et McAfee reklaamis kaheksat ICO-d ilma avaldamata, et talle on selle eest makstud. Seitse ICO-d, mille eest talle maksti, kogusid kokku 41 miljonit dollarit. Sellest sai McAfee’le 11,6 miljonit dollarit bitcoinides ja Ethereumi krüptorahas, lisaks 11,5 miljonit dollarit seitsme projekti enda valuutas. Süüdistuse sai ka Jimmy Watson, kes oli toona McAfee firma tegevjuht ja ihukaitsja ning kes teenis 316 000 dollarit, aidates reklaamitud projektide krüptovarad maha müüa, pärast seda, kui nende hind oli üles haibitud, ütles SEC.

McAfee väitis end olevat investor või tehnilise nõustajana, kui soovitas oma jälgijatele mitut ICO-d. Seda tehes tekitas ta mulje, nagu kontrolliks ta neid firmasid, et nad said kasu tema tehnilistest teadmistest ning et ta investeeris ettevõtmistesse ka oma raha. Tegelikkuses olid McAfee Twitteri säutsud tasulised reklaamkampaaniad, mida mees serveeris kui erapooletut investeerimisnõu.

Edukast tarkvara ärimehest kriminaalsete süüdistusteni

John McAfee sai kuulsaks endanimelise küberturbefirma loomisega, mille lipulaevaks oli McAfee viirusetõrje tarkvara. Ettevõtja müüs firma 1996. aastal 100 miljoni dollari eest. Eeskujulikule ärivaistule vaatamata, on 75-aastane ameeriklane paistnud silma ebahariliku elustiili poolest ning sattunud korduvalt võimude huviorbiiti. 2012. aastal, elades Belize’is, kahtlustati teda mitmetes seaduserikkumistes, kaasa arvatud mõrvas, mis päädis mehe riigist põgenemisega.

Loe lisaks: “USA maksuamet tasustab Monero lahtimuukijat”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega