Päevakohased krüpto uudised

Pildil on mees hoidmas bitcoini, mis illustreerib teemat Kahtlustatav bitcoini looja Adam Back näeb bitcoini tõusu

Kahtlustatav bitcoini looja Adam Back näeb bitcoini tõusu

Nimi Adam Back kõlab üha sagedamini samas lauses krüptokogukonna ühe lemmikküsimusega: Kes on bitcoini anonüümne looja, keda tuntakse pseudonüümi Satoshi Nakamoto järgi?

Kas Adam Back võib olla Satoshi?

Mai keskel avaldas ligi 400 000 tellijaga Youtube’i kanal Barely Sociable 40-minutilise video, milles väitis, et 49-aastane Back on Satoshi. Sellest ajast alates on video kogunud ligi 300 000 vaatamist.

Videos presenteeritakse kõnekaid fakte: Adam Back on arvutiteaduse doktorikraadiga briti krüptograaf. Lisaks leiutas mees 1990. aastatel  Hashcashi – fundamentaalne algoritm, mida bitcoin oma töös kasutab. Ta on ka esimene inimene, kellega Satoshi võttis 2008. aastal internetis ühendust  ja uuris Hashcashi kohta. Lisaks pakub ühe huvitava detaili Satoshi vanad foorumipostitused – bitcoini looja kasutas lausetest peale punkti topelt tühikut -maneer, mis on omane just briti inglise keeles kirjutajatele.

Back ütles eile Bloombergile antud intervjuus, et ta ei ole Satoshi Nakamoto. Samas lisas mees, et tema arvates on parem, kui bitcoini looja identiteet jääks igaveseks mõistatuseks. Põhjusena tõi ta välja asjaolu, et inimestel on kalduvus omistada asjadele hierarhiat ning kui bitcoin tahab hoida oma digitaalse kulla narratiivi, siis oleks parem, kui tema loojat ei teataks. Samamoodi nagu ei tahetaks, et füüsilisel kullal oleks looja.

Back ütles välja, et Craig Wright ei ole Satoshi

Adam Back on sõna võtnud ka vastuolulise Craig Wright’i kohta, öeldes et tegemist ei ole bitcoini loojaga. Alustuseks kaebas Wright Backi väljaütlemise eest kohtusse, kuid hiljem loobus ta süüdistusest. Wright maksis ühtlasi ka protsessi õiguskulud.

Loe lisaks: “6 inimest, keda kahtlustatakse olevat bitcoini looja”

Back kaevandab bitcoine ja usub hinnatõusu

Adam Back töötab igapäevaselt Blockstream tegevjuhina. Tegemist on plokiahela tehnoloogia firmaga, mis arendab erinevaid teenuseid aitamaks krüptorahade kasutuselevõtmist. Lisaks kaevandab mees bitcoine ning hoiab alled kõik, mis ta kaevandab. Back usub, et bitcoin võib 5 aasta pärast maksta 300 000 dollarit ning seda isegi ilma suuremate institutsioonide investeeringuteta. Põhjusena toob ta välja, et bitcoini edu taga on viimasel 10 aastal olnud suuresti jaeinvestorite panus ning ta leiab, et analoogne trend jätkub eriti praeguses majanduskliimas.

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv