Päevakohased krüpto uudised

Pildil on bitcoinid keti vahel, mis illustreerib teemat Kas Celsius pani krüptoturud langema?

Kas Celsius pani krüptoturud langema?

Krüptolaenude platvorm Celsius teatas hiljuti, et peatab rahade väljavõtmise oma platvormilt. Selle tagajärjel kukkus mühinal nii Celsiuse enda krüptoraha kui ka ülejäänud krüptoturg.

Kahtlused Celsiuse ümber

Celsius, kes on krüptolaenude turul üks suuremaid tegijaid, teatas üleeile oma blogipostituses, et paneb pausile kõik rahade väljamaksed ning kontodevahelised ülekanded. Firma viitas otsuses äärmuslikele turutingimustele ning vajadusele likviidsust stabiliseerida. Teadaanne on tekitanud kuulujutud, et ettevõte ei suuda klientidele enam lubatud tootlusi pakkuda ning et kasutajate varad ei pruugi neile täies mahus kättesaadavad olla. Ettevõte teatas eile Twitteris, et töötab nii kiiresti kui võimalik ja jagab teavet vastavalt vajadusele.

Celsiuse krüptovaluuta CEL kukkus peale teadaannet ühe tunniga 70%. Uudis võis hoogu anda ka ülejäänud krüptosektori lausmüügile, kus Bitcoin hoiab vaevu 20 000 dollari taset ning kogu krüptoturu turukapitalisatsioon on langenud alla triljoni dollari.

Mis on Celsius?

Celsius on üks tuntumaid laenuplatvorme krüptomaastikul, kus Igaüks võib laenu anda või võtta. Kui kasutajad on rakendusse raha pannud, saavad nad teenida passiivset tulu levinumatelt krüptovaradelt. Celsius pakub oma veebilehe andmetel stablecoinide (nt USDC ja Tether) puhul üle 7% tootlust, Bitcoini puhul 6,5% ja Ethereumi puhul 6% aastas. Celsiuse näol on tegemist ühe nn CeFi sektori ettevõtega, kasutades tulu teenimiseks detsentraliseeritud rahanduse (DeFi) rakendusi, pakkudes samal ajal klientidele tsentraliseeritud krüptorhaldusteenust. Celsiuse kodulehe andmetel on firmal üle 2 miljoni kasutaja ning ettevõte haldab selle aasta 17. mai seisuga üle 11,8 miljardi dollari väärtuses varasid.

Loe lisaks: “Crypto.com kaotas häkkeritele ligi 34 miljonit”

Veel uudiseid

Maad on võtnud krüpto talv, mida see tähendab?

Möödunud kuud on olnud krüptorahade jaoks sünged – viimasest kolmeteistkümnest nädalast on krüptorahade liider Bitcoin olnud languses üheteistkümnel. Sellisele olukorrale, kus hinnad püsivad pikemat aega

Ronaldo ja Binance loovad NFT kollektsiooni

Paljud profisportlased on hakanud NFT-dega kätt proovima. Hiljuti lisandus nende hulka profijalgpallur Cristiano Ronaldo, kes alustab selles vallas koostööd Binance’iga kui üheskoos tuuakse turule Ronaldo