Päevakohased krüpto uudised

Pildil on arvuti peal olev lukk, mis illustreerib teemat Crypto.com kaotas häkkeritele ligi 34 miljonit

Crypto.com kaotas häkkeritele ligi 34 miljonit

Populaarne krüptovaluutarakendus Crypto.com andis teada, et kaotas hiljutise häkkerite varguse tõttu ligi 34 miljoni dollari vääringus krüptoraha.

Crypto.com langes häkkerite rünnaku ohvriks

Krüptovaluuta kauplemis-ja hoiustamisäpp Crypto.com kinnitas, et turvaaugu tõttu pääsesid häkkerid ligi osade klientide krüptorahadele. Ametliku blogipostituse kohaselt puudutas juhtum kokku 483 kasutajat, kellede kontodelt tehti volitamata väljamakseid 4836 ETH, 443 BTC ja 66 200 dollari vääringus teiste krüptovaluutade ulatuses. Tänaste hindade juures oli kaotus umbes 34 miljonit dollarit.

Crypto.com teatas esmaspäeval, et nende süsteemid tuvastasid volitamata tegevuse väiksel arvul kasutajakontodel, kus tehinguid kinnitati ilma, et kasutaja oleks sisestanud 2FA autentimise kontrolli (ingl. Two-factor authentication). Seejärel peatati uurimise ajaks platvormil kõik väljamaksed. Samal ajal kutsuti kliente üles lähtestama oma kahefaktoriline autentimine.

Kasutajad kahju ei kandnud

Firma tegevjuht Kris Marszalek esines kolmapäeval Bloombergi telekanalis, kus ta kinnitas, et rünnak puudutas umbes 400 kliendikontot. Tema sõnul peatas Crypto.com kiiresti krüptorahade väljakanded, pärast volitamata ülekannete ilmsiks tulemist. Marszaleki sõnul lahendati probleem kiirest ning krüptoäpp jätkas tavapärast tegevust umbes 13–14 tundi pärast intsidenti.

Küsimusele, kui suur on firma poolt kantud kahju, ütles Marszalek, et äri ulatust arvestades ei ole need numbrid kuigi olulised. Ta lisas, et samal päeval hüvitati ka kõik kahju kandnud kontod, mistõttu ei tekkinud klientide rahalisi kaotusi.

Crypto.com võttis pärast juhtumit kasutusele täiendava turvameetme, lisades kohustusliku 24-tunnise viivituse uue väljamakse aadressi registreerimise ja esimese raha väljavõtmise vahele.

Crypto.com on teatanud ka ülemaailmse kontokaitseprogrammi (WAPP) käivitamisest, mis on mõeldud kasutaja raha kaitsmiseks juhtudel, kui kolmas osapool saab nende kontole volitamata juurdepääsu ja võtab raha välja ilma kasutaja loata. WAPP avab võimaluse taastada raha kuni 250 000 dollari ulatuses. Selle kvalifitseerumiseks on siiski mitu tingimust, sealhulgas nõue lubada mitmefaktoriline autentimine ja seadistada andmepüügi vastane kood vähemalt 21 päeva enne teatatud volitamata tehingut.

Loe lisaks: “Crypto.com ühildab oma tokenid”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoin ja USA dollarite pakk, mis illustreerib teemat Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Maailma suurima stablecoini taga olev ettevõte Tether teatas hiljuti, et ostab regulaarselt bitcoine eesmärgiga tugevdada oma reserve. Tetheri uus Bitcoini strateegia USA dollari kursiga seotud