Päevakohased krüpto uudised

Pildil on imestunud näoga mees arvuti taga, mis illustreerib teemat: Kasutaja maksis ülekandetasudeks 5.2 miljonit dollarit

Kasutaja maksis ülekandetasudeks 5.2 miljonit dollarit!

Ethereumi võrgus leidis eelmine nädal aset ainulaadne juhus, kui üks kasutaja maksis ülekandetasudeks 5.2 miljonit dollarit. Kokku kahe ülekande peale jaotunud summa puhul olid tehingute enda suurused ülekandetasudega võrreldes kauduvväikesed.

5.2 miljoni dollariline tehingutasu

Keegi Ethereumi kasutaja on viimase päeva jooksul “kogemata” saatnud kaks liiga suure tehingutasuga ülekannet. Kõigepealt sooritas kasutaja 0.55 ETH suuruse tehingu (väärtusega 130 dollarit), kus maksis tehingutasudeks uskumatud 2.6 miljonit. Ei läinud mööda 24 tundi, kui sama kasutaja saatis 86 000 dollari väärtuses Ether krüptoraha, makstes uuesti samasuure 2.6 miljoni suuruse tehingutasu. Kuidas see võis juhtuda?

Üks põhjus võib olla selles, et tehingud saadetakse automatiseeritud protsessi abil, kuid tarkvaras läks midagi valesti ning tehingutasudeks mõeldud summa sai valesti määratud.

Võimalik on ka juhus, kus kasutaja ajas ülekande väärtuse ja teenustasude väljad omavahel sassi, makstes lõpuks ühe tehingu pealt 10 688 ETH ehk 2,6 miljonit dollarit.

Raha saadeti Lõuna-Korea krüptobörsi Bithumb aadressile ning ploki kaevandajaks oli Sparkpool’i nimeline firma.

Kas saatja saab raha tagasi?

Kasutaja, kes maksis ülekandetasudeks 5.2 miljonit dollarit, võib olla oma rahast jäädavalt ilma. Enamik plokiahelaid on loodud nii, et tehingud on lõplikud ning neid ei saa tagasi pöörata. Kui ploki kaevandaja ei soovi tehingutasu vea teinud saatjale tagastada, ei ole ta selleks kohustatud. Lisaks on Sparkpooli näol tegemist mitmetest kaevandajatest koosneva ühiskaevandus-ettevõttega. Seetõttu võib olla juhtunud, et 5.2 miljoni dollariline tehingutasu on eri kaevandajate vahel juba laiali jaotatud.

Sparkpool ütles 10. juuni säutsus, et nad uurivad erakordselt kõrget teenustasu ning pakuvad juhtumile lahenduse.

Kas näpuviga või on tegemist rahapesuga?

On ka neid, kes väidavad et tegemist võib olla rahapesu strateegiaga. Teoreetiliselt on võimalik kasutada Ethereumi kaevandamise protsessi selleks, et ebaseaduslikult saadud krüptotulu “seaduslikuks” muuta. Seda tehes määrab kasutaja hiigelsuure teenustasu ning maksab selle sisuliselt endale, kuna kaevandajad saavad ise valida, milliseid tehinguid nad oma plokkidesse lisavad. Sel moel saavad nad ploki kaevandades ka tehingutasud endale jätta.

Loe lisaks: Ethereum 2.0 – mida see endast kujutab?”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv