Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Wall Street'i pull, mis illustreerib teemat Krüptorahade indeksid on tulemas

Krüptorahade indeksid on tulemas

Järjekordne traditsioonilise finantsmaailma tegija on otsustanud anda krüptorahadele võimaluse. Üleeile tuli teade, et maailma juhtiv indeksiteenuste pakkuja S&P Dow Jones Indices (S&P DJI) käivitab ülemaailmse krüptoraha varade indeksi. Nimetatud krüptorahade indeksid lansseeritakse 2021. aastal.

Krüptorahade indeksid uuest aastast Wall Street’il

S&P Dow Jonesi indeksid, mis on üks maailma liidreid indeksiteenuse pakkujate seas, laienevad krüptorahadesse, teatas ettevõte üleeile. Veel lisati pressiteates, et S&P DJI kaubamärgiga tooted hakkavad kasutavad New Yorgis asuva virtuaalse valuuta ettevõtte Lukka andmeid enam kui 550 enim kaubeldud krüptoraha kohta. Mõlema ettevõtte avalduse kohaselt saavad S&P kliendid koostöös indeksiteenuse pakkujaga luua kohandatud krüptovarade portfelle ja kasutada muid krüptovaluutade kõrvutamise tööriistu. S&P Dow Jonesi indeksite ülemaailmne innovatsiooni ja strateegia juht Peter Roffman sõnas Reutersile:

“Kuna digitaalsed varad, nagu krüptorahad, on muutumas kiiresti arenevaks varaklassiks, on aeg iseseisvate, usaldusväärsete ja kasutajasõbralike võrdlusaluste jaoks sobiv.”

Mõlemad pooled mainisid ühisavalduses, et nende eelduste kohaselt saavutavad krüptovaluutad indeksite käivitamisega 2021. aastal. “peavoolu investeeringute” staatuse. S&P ja Lukka loodavad, et usaldusväärsemad hinnakujundamise andmed hõlbustavad investorite juurdepääsu uuele varaklassile ja vähendavad mõningaid kõikuva ja spekulatiivse turu riske.

Suurte investorite saabumine krüptosfääri

Käepärasema turuinfrastruktuuri tekkimine on teinud krüpto varaklassi institutsionaalsetele investoritele kättesaadavamaks. Riskifondide juhid nagu Paul Tudor Jones ja Larry Flink on võtnud meedias sõna krüptorahade tähtsuse kohta ning on kaasanud bitcoini ka oma investeeringute portfelli.

Suurtest rahandusfirmadest on teinud kannapöörde ka näiteks USA suurim pank JP Morgan, kes veel mõni aasta tagasi oli krüptorahade suunal äärmiselt kriitiline, kuid on nüüd oma vaateid muutnud.

Loe lisaks: “MicroStrategy on ostnud $425 miljoni eest bitcoine”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv