Päevakohased krüpto uudised

Pildil on müntide peal lebav bitcoin, mis illustreerib teemat MicroStrategy on ostnud $425 miljoni eest bitcoine

MicroStrategy on ostnud $425 miljoni eest bitcoine

Ameerika Ühendriikide börsifirma MicroStrategy on saanud viimastel nädalatel hulgaliselt meediakajastust. Firma, eesotsas tegevjuhi Michael Sayloriga, on astunud julge sammu ning paigutanud suure koguse vabadest vahenditest maailma vanimasse krüptorahasse.

MicroStrategy omandas $425 miljoni eest bitcoine

Bitcoin võidab iga päevaga enam poolehoidjaid, kuid MicroStrategy (Nasdaq: MSTR) otsus muuta 425 miljonit dollarit “digitaalseks kullaks” võib olla üks krüptoajaloo suurimatest avantüüridest.

Ärianalüütikaga tegelev ettevõte pälvis esmalt meedia tähelepanu, kui paigutas 250 miljonit dollarit sularaha bitcoini. Mõned nädalad hiljem oli suurfirma uuesti pildis, kui soetati veel 175 miljoni dollari väärtuses bitcoine. Osturallil on olnud keskne roll firma tegevjuhil Michael Sayloril, kes on viimase kahe kuu jooksul muutnud oma ettevõtte peaaegu poole miljardi dollari suuruseks bitcoini panuseks.

“Investeering kajastab meie veendumust, et Bitcoin on maailmas kõige laialdasemalt kasutusele võetud krüptovaluuta, see on usaldusväärne väärtuste hoidja ja atraktiivne investeerimisvara, millel on suurem pikaajaline kallinemise võimalus kui sularaha hoidmisel,” sõnas Saylor augusti pressiteates, milles kuulutati välja esialgne 250 miljoni dollari suurune bitcoini ost.

Saylor valgustas Twitteris ka bitcoinide hankimise tehnilist poolt, mille kohaselt jagati suur ost mitmekümne tuhandeks pisikeseks tehinguks 74-tunnise ajavahemiku jooksul.

Firma investeering tähendab ühtlasi seda, et ettevõtte aktsionärid, nende hulgas investeerimisfondid BlackRock ja Vanguard on nüüd samuti kaudselt bitcoinde omanikud.

Bitcoini vastasest tulihingeliseks toetajaks

MicroStrategy tegevjuht ei ole maailma esimese krüptoraha kohta alati nii heal arvamusel olnud. 2013. aasta detsembris säutsus ta Twitteris, et Bitcoini päevad on loetud. Paistab aga, et mees teinud 180 kraadise pöörde.

Saylor kõneles firma suuremahulisest ostust ning bitcoini voorustest 16. septembril eetrisse läinud “The Pomp Podcastis”. Saylor nentis saates, et Bitcoin on ülim kaitse inflatsiooni vastu ning tema arvates on ta selles rollis mitmeid kordi parem kui kuld. Veel lisas ta, et üks fondihaldurite suurimaid kartusi Bitcoini suhtes on alati olnud volatiilsus, kuid tema arvates ei jaga suurinvestorid selles küsimuses samasuguseid vaateid kui igapäeva-kauplejad.

Loe  lisaks: “Wall Street ostab bitcoini, märgid näitavad”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna