MicroStrategy on ostnud $425 miljoni eest bitcoine

Ameerika Ühendriikide börsifirma MicroStrategy on saanud viimastel nädalatel hulgaliselt meediakajastust. Firma, eesotsas tegevjuhi Michael Sayloriga, on astunud julge sammu ning paigutanud suure koguse vabadest vahenditest maailma vanimasse krüptorahasse.

MicroStrategy omandas $425 miljoni eest bitcoine

Bitcoin võidab iga päevaga enam poolehoidjaid, kuid MicroStrategy (Nasdaq: MSTR) otsus muuta 425 miljonit dollarit “digitaalseks kullaks” võib olla üks krüptoajaloo suurimatest avantüüridest.

Ärianalüütikaga tegelev ettevõte pälvis esmalt meedia tähelepanu, kui paigutas 250 miljonit dollarit sularaha bitcoini. Mõned nädalad hiljem oli suurfirma uuesti pildis, kui soetati veel 175 miljoni dollari väärtuses bitcoine. Osturallil on olnud keskne roll firma tegevjuhil Michael Sayloril, kes on viimase kahe kuu jooksul muutnud oma ettevõtte peaaegu poole miljardi dollari suuruseks bitcoini panuseks.

“Investeering kajastab meie veendumust, et Bitcoin on maailmas kõige laialdasemalt kasutusele võetud krüptovaluuta, see on usaldusväärne väärtuste hoidja ja atraktiivne investeerimisvara, millel on suurem pikaajaline kallinemise võimalus kui sularaha hoidmisel,” sõnas Saylor augusti pressiteates, milles kuulutati välja esialgne 250 miljoni dollari suurune bitcoini ost.

Saylor valgustas Twitteris ka bitcoinide hankimise tehnilist poolt, mille kohaselt jagati suur ost mitmekümne tuhandeks pisikeseks tehinguks 74-tunnise ajavahemiku jooksul.

Firma investeering tähendab ühtlasi seda, et ettevõtte aktsionärid, nende hulgas investeerimisfondid BlackRock ja Vanguard on nüüd samuti kaudselt bitcoinde omanikud.

Bitcoini vastasest tulihingeliseks toetajaks

MicroStrategy tegevjuht ei ole maailma esimese krüptoraha kohta alati nii heal arvamusel olnud. 2013. aasta detsembris säutsus ta Twitteris, et Bitcoini päevad on loetud. Paistab aga, et mees teinud 180 kraadise pöörde.

Saylor kõneles firma suuremahulisest ostust ning bitcoini voorustest 16. septembril eetrisse läinud “The Pomp Podcastis”. Saylor nentis saates, et Bitcoin on ülim kaitse inflatsiooni vastu ning tema arvates on ta selles rollis mitmeid kordi parem kui kuld. Veel lisas ta, et üks fondihaldurite suurimaid kartusi Bitcoini suhtes on alati olnud volatiilsus, kuid tema arvates ei jaga suurinvestorid selles küsimuses samasuguseid vaateid kui igapäeva-kauplejad.

Loe  lisaks: “Wall Street ostab bitcoini, märgid näitavad”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega