Päevakohased krüpto uudised

Pildil on dollarid arvuti peal, mis illustreerib artikli teemat

Kuidas dollariga seotud stablecoin kukkus alla $1?

Nädalavahetusel arenesid sündmused kiiresti USA Silicon Valley panga ümber, mis päädis panga sulgemisega. Ameerika 20 suurema panga hulka kuuluv Silicon Valley pank hoidis ühtlasi paljude tehnoloogiafirmade raha. Teiste hulgas kuulus panga klientide hulka ka suuruselt teise stablecoini USDC väljaandja. See omakorda pani krüpto dollari kursi kukkuma alla 1 dollari.

1 dollar ei olnud enam 1 dollar

Ameerika dollariga seotud stablecoinid on krüptorahad plokiahela peal, mis on loodud olema “stabiilsed”, kuna nende hind on seotud üks-ühele dollari väärtusega. Kuid nagu nädalavahetusel näha oli, kaotasid stablecoinid nagu USDC ja DAI oma seotuse dollariga.

USDC on krüpto turgudel levinud kauplemisvahend turukapitaliga ligi 40 miljardit dollarit. USDC kursi kukkumine alla 1 dollari toimus pärast seda, kui selle emiteerija firma Circle avalikustas reede õhtul, et umbes 3,3 miljardi dollari väärtuses USDC tagatiseks olnud sularaha reserve hoiustatakse just Silicon Valley pangas.

Teadaanne külvas paljude hulgas paanikat, pannes stablecoini hinna langema. Reede õhtul maksis 1 USDC CoinGecko andmetel suisa 87 senti, samas kui väiksemad stablecoinid, nagu DAI ja Pax Dollar kukkusid samuti, andes märku laiemast krüptoturu hirmust. Kõige populaarsem “stabiilne münt” Tether hoidis sündmustele vaatamata oma 1 dollari väärtust, kuigi minevikus on Tetheri reservid pakkunud palju kõneainet.

Tänaseks on USDC ja teised stablecoinid oma kursi dollariga taastanud pärast seda, kui Föderaalreserv, USA rahandusministeerium ja FDIC (Föderaalne hoiuste kindlustamise korporatsioon) andsid teada, et kõik nüüdseks suletud Silicon Valley panga hoiustajad saavad esmaspäeval oma raha välja võtta.

Mida sellest õppida?

Antud juhtum kinnitab veelkord tõsiasja, et stablecoinide nagu USDC puhul tuleb paratamatult usaldada keskset vahendajat, kes raha emiteerib. See puudutab eriti just tagatiseks olevaid reserve, millel baseerub coinide väärtus. Selle valguses tõusevad hinda pankadest ja vahendajatest sõltumatud detsentraliseeritud krüptorahad nagu Bitcoin. Maailma vanim krüptovaluuta paistabki olevat nädalavahetuse sündmustest tuult tiibadesse saanud – viimase 24h jooksul on Bitcoini hind tõusnud ligi 20% ning kaupleb artikli kirjutamise hetkel 24 000 dollari juures.

Loe lisaks: “Stablecoinid ehk stabiilsusrahad – mida need endast kujutavad?”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna