Kuld liigub ülesmäge, bitcoin külgsuunas

Kuld on ennast ajalooliselt tõestanud kui oma väärtust hoidev varaklass. Seda näevad praeguses investeerimiskliimas ka paljud investorid. Kuld liigub ülesmäge, kuid bitcoin, mida peetakse samuti nn safe haven varaks, paistab oma hoogu kaotavat.

Kulla hind tõuseb, samas kui bitcoin ei saa üle $10 000

Digitaalne kuld alias bitcoin on viimastel kuudel proovinud ületada 10 000 dollari piiri, aga tulutult. Samal ajal on kuld aga sõiduvees, jõudes kolmapäeval viimase 9 aasta rekordtasemeni ehk 1817 dollarit untsi kohta. Kaugel pole ka kõigi aegade hinnatipp ($1900).

Londonis asuv füüsilise kullaga kauplemise veebiplatvorm BullionVault märkis, et nõudlus kulla järele on rekordiliselt kõrge. BullionVault omab rohkem kui 40 tonni kulda väärtusega üle 2,5 miljardi dollari.

Valitsused, kes trükivad raha juurde on veel üks põhjus, miks investorid oma vahendid kulda paigutavad. Tõenäosus, et kuld jääb 1800 dollari piiri hoidma paistab üsna tugev, arvestades nõrgenevat USA dollarit, uusi COVID-19 nakatumisjuhtumeid ja vähenenud tarbimist, ütles ING grupi strateeg Warren Patterson Bloombergile. See, et kuld liigub ülesmäge oma kõigi aegade rekordtasemeni, on Pattersoni meelest ainult aja küsimus.

Eelmine nädal ütles Galaxy Digitali esindaja Mike Novogratz CNBC’le antud intervjuus, et kuigi bitcoin on potentsiaalselt parema tootlikusega, on ta kullast volatiivsem. Sellest lähtuvalt soovitas Novogratz investoritel rohkem oma portfellides kollast metalli hoida.

Loe lisaks: “Hiinas leitud võlts kuld illustreerib bitcoini eeliseid”

Bitcoini hoidjad ei müü mingi hinna eest

Tuntud kulla propageerija ja bitcoini skeptik Peter Schiff postitas Twitteri vahendusel palju vastukaja saanud küsitluse, mis oli suunatud just bitcoini investoritele. Küsimus luges: “Kui kaua peaks bitcoini hind püsima alla 10 000 dollari piiri, enne kui maailma esimese krüptoraha hoidjad alla annaksid ja oma bitcoinid rahaks teeksid?” Küsitlusele on laekunud üle 20 000 hääle ning üle poolte vastanutest andsid teada, et võtavad bitcoinid enne hauda kaasa kui alla $10 000 müüa kavatsevad.

Käesoleva aasta algusest on kulla hind tõusnud ligikaudu 20% ning bitcoin ligikaudu 30%.

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega