Päevakohased krüpto uudised

Pildil on kullaplaadid, mis illustreerib teemat: Kuld liigub ülesmäge, bitcoin külgsuunas

Kuld liigub ülesmäge, bitcoin külgsuunas

Kuld on ennast ajalooliselt tõestanud kui oma väärtust hoidev varaklass. Seda näevad praeguses investeerimiskliimas ka paljud investorid. Kuld liigub ülesmäge, kuid bitcoin, mida peetakse samuti nn safe haven varaks, paistab oma hoogu kaotavat.

Kulla hind tõuseb, samas kui bitcoin ei saa üle $10 000

Digitaalne kuld alias bitcoin on viimastel kuudel proovinud ületada 10 000 dollari piiri, aga tulutult. Samal ajal on kuld aga sõiduvees, jõudes kolmapäeval viimase 9 aasta rekordtasemeni ehk 1817 dollarit untsi kohta. Kaugel pole ka kõigi aegade hinnatipp ($1900).

Londonis asuv füüsilise kullaga kauplemise veebiplatvorm BullionVault märkis, et nõudlus kulla järele on rekordiliselt kõrge. BullionVault omab rohkem kui 40 tonni kulda väärtusega üle 2,5 miljardi dollari.

Valitsused, kes trükivad raha juurde on veel üks põhjus, miks investorid oma vahendid kulda paigutavad. Tõenäosus, et kuld jääb 1800 dollari piiri hoidma paistab üsna tugev, arvestades nõrgenevat USA dollarit, uusi COVID-19 nakatumisjuhtumeid ja vähenenud tarbimist, ütles ING grupi strateeg Warren Patterson Bloombergile. See, et kuld liigub ülesmäge oma kõigi aegade rekordtasemeni, on Pattersoni meelest ainult aja küsimus.

Eelmine nädal ütles Galaxy Digitali esindaja Mike Novogratz CNBC’le antud intervjuus, et kuigi bitcoin on potentsiaalselt parema tootlikusega, on ta kullast volatiivsem. Sellest lähtuvalt soovitas Novogratz investoritel rohkem oma portfellides kollast metalli hoida.

Loe lisaks: “Hiinas leitud võlts kuld illustreerib bitcoini eeliseid”

Bitcoini hoidjad ei müü mingi hinna eest

Tuntud kulla propageerija ja bitcoini skeptik Peter Schiff postitas Twitteri vahendusel palju vastukaja saanud küsitluse, mis oli suunatud just bitcoini investoritele. Küsimus luges: “Kui kaua peaks bitcoini hind püsima alla 10 000 dollari piiri, enne kui maailma esimese krüptoraha hoidjad alla annaksid ja oma bitcoinid rahaks teeksid?” Küsitlusele on laekunud üle 20 000 hääle ning üle poolte vastanutest andsid teada, et võtavad bitcoinid enne hauda kaasa kui alla $10 000 müüa kavatsevad.

Käesoleva aasta algusest on kulla hind tõusnud ligikaudu 20% ning bitcoin ligikaudu 30%.

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna