Päevakohased krüpto uudised

Pildil on kullakangid, mis illustreerib teemat: Hiinas leitud võlts kuld illustreerib bitcoini eeliseid

Hiinas leitud võlts kuld illustreerib bitcoini eeliseid

Hiinas on päevavalgele tulnud üks suurimaid kulla võltsimise skandaale, kui Wuhanis avastati, et laenu tagatiseks antud 83 tonni kulda oli tegelikkuses võlts kuld.

Võltsitud kuld laenude tagatiseks

Hiina uudiste kanal Caixin raporteeris esmaspäeval, et Wuhan Kingold Jewlery, mis on Hubei provintsi suurim eraomandis olev kullatöötleja, kasutas vähemalt 83 tonni võltsitud kulda laenude tagatiseks. Kokku võttis kullatööstur laene 20 miljardi jüaani eest (ligi 2,6 miljardit dollarit) 20 erinevast finantsasutusest.

Aruande kohaselt moodutab võlts kuld 22% kogu Hiina aastasest kullatoodangust ja koguni 4,2% riigi kullareservist. Võltsitud kuld avastati, kui üks Kingoldi laenuandjatest, Dongguan Trust, otsustas võlgade katteks antud kulla rahaks teha. Sel hetkel märgati, et tegemist ei olnud ehtsa kullaga ning osa kullakangidest oli tehtud vasest. Pärast avastust võtsid veel kolm Kingoldi võlausaldajat oma tagatiseks antud kullast proovid ning leidsid samuti, et tegemist on võltsinguga. Juhtum jätab Kingoldi laenuandjad hoobilt suurde kahjumisse ning tõstatab ka küsimuse, kui suur hulk võib olla maailma seifides võlts kuld.

Loe lisaks: “Digivaluuta Hiinas – Kas digi-jüaan on tulnud et jääda?”

Wuhan Kingold Jewlery loodi 2002. aastal Jia Zhihong poolt, kes väidetavalt teenis sõjaväes ja juhtis kunagi Rahva Vabastusarmeele kuuluvaid kullakaevandusi. Kingold töötas Hiina Rahvapangaga seotud kullatehasena, kuid eraldus ümberkorraldamise käigus keskpangast. Firma aktsiad on muuseas noteeritud ka Nasdaqi börsil.

Bitcoini ei ole võimalik võltsida

Kuigi kuld on ennast ajalooliselt tõestanud kui oma väärtust hoidev varaklass, on aina rohkem neid, kes näevad bitcoinis paremat ja mugavamat alternatiivi. Kuigi krüptovaluutal on erinevate pettuste tõttu sageli halb maine, on selle võltsimine praktiliselt võimatu ning nõuaks ebanormaalselt suurt investeeringut arvutsvõimekusse. Et veenduda bitcoini ehtsuses, tarvitseb tarkvaral pöörduda vaid bitcoini plokiahela poole – protsess, mis on äärmiselt lihtne ja kiire.

Bitcoinil on kulla ees veel teisi eeliseid: maailma esimene krüporaha on vastupidavam, lihtsamini transporditavam ja kergemini väiksemateks ühikuteks jagatavam . Lisaks on bitcoini odavam võimalike varguste eest kaitsta.

Uuri bitcoini kohta lisaks: “Bitcoin 101”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv