Mis annab Bitcoinile väärtuse?

Suurim krüptovaluuta investeerimisfirma Grayscale avaldas üleeile uue aruande pealkirjaga „Bitcoini väärtustamine“, mille eesmärk on vastata küsimusele, mis annab Bitcoinile väärtuse ning aidata investoritel visualiseerida, miks Bitcoin võib olla olulisem kui kunagi varem.

Tagasivaade raha ajalukku

Uurimistöö järgi on Bitcoini väärtus lahutamatult seotud viimase 50 aasta raha ajalooga ja fiat-raha omadustega. Alates aastast 1971, kui USA loobus kullastandardist, on ülemaailmne inflatsioon kiirenenud, kasvatades nõudlust nappide varade nagu Bitcoini järele.

Teatavasti prindib Föderaalreserv raha rohkem ja kiiremini kui kunagi varem ning lisaks on USA riigivõlg alates 2008. aastast SKP suhtes peaaegu kahekordistunud. Selle enneolematu raha- ja fiskaalstiimuli keskel, mida eriti süvendab jätkuv koronaviiruse pandeemia, otsivad investorid võimalusi oma hoiustatud väärtuse kaitsmiseks pidevalt suureneva rahapakkumise eest. Ja Bitcoinil on olemas kõik selle rolli täitmiseks vajalikud omadused, nendib uurimus.

Bitcoini väärtustamine

Kuna Bitcoin ei ole raha tootev vara, siis ei saa tema väärtuse mõõtmisel kasutada klassikalist rahavoo analüüsi. Grayscale hinnangul tuleks seda väärtustada, kasutades kulla hindamisele sarnaseid mudeleid. Raport viitab tuntud investori Paul Tudor Jones’i mais kirjutatud aruandele, kus võrreldi ostujõul, usaldusväärsusel, likviidsusel ja kaasaskantavusel põhinevaid erinevaid varasid nagu finantsvarad, sularaha, kuld ja Bitcoin. Jones oli üks esimesi esimesi Wall Street’i riskikapitali juhte, kes teatas, et tema fond omab väikest hulka varasid Bitcoinis.

Allikas: Grayscale

Aruanne tõstis esile, et kuigi Bitcoin oli traditsiooniliste varade seas viimasel kohal, väärib saadud tulemus palju kõrgemale turuväärtust kui praegu. Bitcoini üldskoor oli näiteks kulla omast kolmandiku võrra madalam, kuid turuosa kõigest üks kuuekümnendik kulla turuväärtusest. Ringluses oleva sularaha turuväärtusega võrreldes on Bitcoini turuosa pool protsenti.

Plokiahela mõõdikute rohkus näitab, et praegune turustruktuur meenutab 2016. aasta algust ehk perioodi, mis eelnes Bitcoini ajaloolisele pulliturule.
Grayscale raporti võtab kokku, et Bitcoini ainulaadsed omadused nagu tema keskvõimule allumatu kogus ning koodi sisse kirjutatud nappus on see, mis annab Bitcoinile väärtuse ning miks saab Bitcoini kasutada rahalise inflatsiooni eest pääsemise viisina.

Loe lisaks: “Wall Street ostab bitcoini, märgid näitavad”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega