Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat Tühi Bitcoini plokk - kuidas see võimalik on?

Mis annab Bitcoinile väärtuse?

Suurim krüptovaluuta investeerimisfirma Grayscale avaldas üleeile uue aruande pealkirjaga „Bitcoini väärtustamine“, mille eesmärk on vastata küsimusele, mis annab Bitcoinile väärtuse ning aidata investoritel visualiseerida, miks Bitcoin võib olla olulisem kui kunagi varem.

Tagasivaade raha ajalukku

Uurimistöö järgi on Bitcoini väärtus lahutamatult seotud viimase 50 aasta raha ajalooga ja fiat-raha omadustega. Alates aastast 1971, kui USA loobus kullastandardist, on ülemaailmne inflatsioon kiirenenud, kasvatades nõudlust nappide varade nagu Bitcoini järele.

Teatavasti prindib Föderaalreserv raha rohkem ja kiiremini kui kunagi varem ning lisaks on USA riigivõlg alates 2008. aastast SKP suhtes peaaegu kahekordistunud. Selle enneolematu raha- ja fiskaalstiimuli keskel, mida eriti süvendab jätkuv koronaviiruse pandeemia, otsivad investorid võimalusi oma hoiustatud väärtuse kaitsmiseks pidevalt suureneva rahapakkumise eest. Ja Bitcoinil on olemas kõik selle rolli täitmiseks vajalikud omadused, nendib uurimus.

Bitcoini väärtustamine

Kuna Bitcoin ei ole raha tootev vara, siis ei saa tema väärtuse mõõtmisel kasutada klassikalist rahavoo analüüsi. Grayscale hinnangul tuleks seda väärtustada, kasutades kulla hindamisele sarnaseid mudeleid. Raport viitab tuntud investori Paul Tudor Jones’i mais kirjutatud aruandele, kus võrreldi ostujõul, usaldusväärsusel, likviidsusel ja kaasaskantavusel põhinevaid erinevaid varasid nagu finantsvarad, sularaha, kuld ja Bitcoin. Jones oli üks esimesi esimesi Wall Street’i riskikapitali juhte, kes teatas, et tema fond omab väikest hulka varasid Bitcoinis.

Allikas: Grayscale

Aruanne tõstis esile, et kuigi Bitcoin oli traditsiooniliste varade seas viimasel kohal, väärib saadud tulemus palju kõrgemale turuväärtust kui praegu. Bitcoini üldskoor oli näiteks kulla omast kolmandiku võrra madalam, kuid turuosa kõigest üks kuuekümnendik kulla turuväärtusest. Ringluses oleva sularaha turuväärtusega võrreldes on Bitcoini turuosa pool protsenti.

Plokiahela mõõdikute rohkus näitab, et praegune turustruktuur meenutab 2016. aasta algust ehk perioodi, mis eelnes Bitcoini ajaloolisele pulliturule.
Grayscale raporti võtab kokku, et Bitcoini ainulaadsed omadused nagu tema keskvõimule allumatu kogus ning koodi sisse kirjutatud nappus on see, mis annab Bitcoinile väärtuse ning miks saab Bitcoini kasutada rahalise inflatsiooni eest pääsemise viisina.

Loe lisaks: “Wall Street ostab bitcoini, märgid näitavad”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv