Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Wall Street tänava silt, mis illustreerib teemat: Wall Street ostab bitcoini, märgid näitavad

Wall Street ostab bitcoini, märgid näitavad

Alates bitcoini ploki tasu vähenemisest poole võrra, on digitaalsete varade investeerimisfirma Grayscale omandanud oma äriklientide nimel rohkem bitcoine, kui selle aja jooksul kokku on kaevandatud. See viitab aina rohkem, et Wall Street ostab bitcoini.

Grayscale avab äriklientidele ukse krüptosse

Krüptorahadesse investeerimine on traditsiooniliste äriklientide ning riskifondide jaoks olnud tume ja riskantne territoorium. Põhjuseid on mitmeid, alustades krüptorahade hoiustamise spetsiifikast, lõpetades juriidiliste nüanssidega. Seda olukorda on ära kasutanud digitaalseid varasid haldav firma Grayscale Investments. Äriklientide krüptoinvesteeringute suurim fond on viimastel aegadel omandanud märkimisväärsetes kogustes krüprahasid.

Sõltumatu uurija Kevin Rooke’i esitatud andmete kohaselt, lisas Grayscale oma bitcoini fondi ligikaudu 19 000 bitcoini veidi vähem kui kahe nädalaga. See tähendab, et investeerimisfirma on omandanud ligikaudu 150% kõikidest bitcoinidest, mis on toodetud pärast uute bitcoinide koguse poolitumist.

Grayscale’i varade hulk on jõudsalt kasvanud. Firma kõige suurema, Bitcoin Trust nimelise fondi investeeringute hulk ületas 1 miljardi dollari piiri juba 2018. aasta lõpus. Tänaseks on fondi väärtus üle 3,3 miljardi dollari ning trendi jätkumise korral prognoositakse, et järgmiseks aastaks on fondi omanduses üle miljoni bitcoini.

Võimalik, et Grayscale’i aktiivsus on sütitanud ka teiste vanakooli investeerimisfirmade huvi bitcoini vastu. Alles mõni nädal tagasi avaldas kuulus USA investor Paul Tudor Jones, et tema 22-miljardi dollari fond omab väikest hulka varasid bitcoinis. Mees võrdles bitcoini 70ndate aastate kullaga ning lisas, et maailma esimene krüptoraha võib olla majanduskriisi vastu hea kaitse.

Wall Street ostab bitcoini Goldman Sachs’i hoiatusest hoolimata

Mitte kõik traditsioonilises finantssektoris ei ole krüptovaluutadest nii elevil. Üleeile, 27. mail, korraldas Ameerika üks tuntumaid investeerimispanku, Goldman Sachs, oma investoritele konverentskõne, kus soovitas krüptovaluutadest hoiduda. Selline väljaütlemine leidis palju vastukaja, kuna kõige muu hulgas ei tunnistanud investeerimispank krüptorahasid iseseisva varaklassina.

Paistab aga, et investorid pole vähemalt lühikeses perspektiivis Ameerika suuruselt viienda panga nõu kuulda võtnud – bitcoin on tõusnud rohkem kui 8% peale eelmainitud seminari.

Loe lisaks: “JPMorgan ja krüptoraha – uus partnerlus”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv