Päevakohased krüpto uudised

Pildil on käes hoitav nutitelefon ja 100-eurone, mis illustreerib teemat Mis on Euro Coin ehk euro plokiahelal?

Mis on Euro Coin ehk euro plokiahelal?

Nõudlus stablecoinide järele on kasvamas, sest ettevõtted hindavad üha rohkem likviidsust ja ülekannete kiirust. Finantsteenuste ettevõte Circle teatas hiljuti, et toob turule uhiuue euro reserviga tagatud stablecoini Euro Coin.

Stablecoinid on krüptovaluutad plokiahelal, mille väärtus on üks-ühele seotud mõne muu valuuta, kauba või finantsinstrumendi väärtusega.

Eurod plokiahelal ehk Euro Coin

Ühe tuntuma USA dollariga seotud stablecoini USDC taga seisev ettevõte Circle teatas neljapäevases pressiteates, et lansseerib stablecoini nimega Euro Coin (EUROC). Circle märgib, et Euro Coin on täielikult tagatud eurodes nomineeritud reservidega, mida hoiavad juhtivad finantsasutused Ameerika õigusalas.

Uus euromünt saab olema Ethereumi plokiahela ERC-20 token ning käiku läheb projekt 30. juunist. Selle aasta lõpus plaanitaks lisada mündile ka teiste suuremate plokiahelate tugi. Ettevõtte blogi kohaselt on Euro Coin pärast kauplemise algust saadaval ka suuremates krüptobörsides, nagu Binance US, Bitstamp, FTX ja Huobi Global, lisaks populaarsetes detsentraliseeritud rakendustes nagu Compound, Curve ja Uniswap. Circle’i tegevjuht Jeremy Allaire sõnas Twitteri vahendusel, et Euro Coinil saab olema täpselt sama turvalisus, likviidsus ja läbipaistvus kui USDC-l, mis on krüpto sektori suuruselt teine ​​​​stablecoin, ligi 50 miljardi dollari suuruse turukapitaliga.

Mida annab euro krüpto võtmes?

EUROC annab ettevõtetele laiema juurdepääsu euro likviidsusele, mida saab kasutada makseteks, kauplemiseks, laenamiseks või laenu võtmiseks. Stablecoinid loodi algselt krüptokauplejate tööriistana eelkõige digitaalsetele varadele seatud pangapiirangute tõttu. Nende otstarve on aga aastatega oluliselt laienenud. Stablecoinid teenindavad nüüd ka paljuski pangakontota elanikkonda, aga ka kasutajaid riikides, kus juurdepääs dollarile on sanktsioonide tõttu piiratud. Veebilehe CoinMarketCapi andmetel on globaalse stablecoinide turu väärtus üle 150 miljardi dollari.

Loe lisaks: “Stablecoinid ehk stabiilsusrahad – mida need endast kujutavad?”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv