Päevakohased krüpto uudised

Mis on “Move To Earn” ehk fitness krüpto kastmes?

Move to earn rakendused tasustavad inimesi pärismaailmas liikumise eest. Kuidas inimesed siiski sellega raha teenivad ning kas algatusel on tulevikku või on see mööduv nähtus?

Sünnilugu

Vaatamata hiljutisele populaarsuse kasvule ei ole move to earn uus kontseptsioon. Paljud ettevõtted on loonud rakendusi, mis võimaldavad kasutajatel saada oma aktiivsuse eest preemiaid, näiteks kinkekaarte ja vautšereid. 2016. aastal ilmus mäng Pokémon Go, mis nägi ette, et mängijad otsiksid tänavatelt Pokémone. Samuti said mängijad end meeskondadeks organiseerida ja põnevates lahingutes osaleda. Selle kontseptsiooni raames algatati 2018. aastal platvorm Lympo, mis maksab inimestele liikumise eest $LYM žetoone.

Kuidas see ikkagi töötab?

Move to earn põhimõte on lihtne – kasutajad teenivad preemiaid füüsilises maailmas liikumise ja treenimise eest. Move to earn platvormid ühendavad sisuliselt GPS-i ja plokiahela tehnoloogiad, et jälgida inimeste liikumist ja pakkuda neile selle eest erinevaid hüvesid. Levinud on viis, kus füüsilises maailmas tehtav treening aitab virtuaalse mängu tegelasel järgmistele tasemetele jõuda. Samuti saab paljudes mängudes võistelda sõprade või kaasmängijatega üle maailma.

Alati ei pea diivanilt tõusma, et midagi teenida

Üllataval kombel ei tähenda, et peate teenimiseks tingimata ringi liikuma või teiste inimestega suhtlema. On ka muid viise, kuidas kasutajad saavad kasu lõigata. Mõned platvormid võimaldavad mängijatel vermida mängusiseseid NFT-sid. Näiteks StepN-il on “kingade vermimise üritus”, kus kahest erinevast tossust on võimalik arendada uus Sneaker NFT. Move to earn mängude NFT-de ja tokenitega saab seejärel kaubelda  erinevatel börsidel ning nende NFT-de ja žetoonide hinnad on seotud vastavate mängude nõudluse ja populaarsusega. Mida populaarsem on mäng, seda suurem on nõudlus.

Populaarsemad move to earn platvormid

Solana plokiahelale ehitatud StepN on hetkel üks populaarsemaid move to earn rakendusi. Mängijad peavad esmase investeeringuna ostma paari Sneaker NFT-d. Pärast seda saab kõndimise, sörkimise, rattasõidu ja jooksmise eest tasu Green Satoshi tokenites (GST). Veel üks populaarne rakendus on Step App. Step App pakub kolmandatest osapooltest arendajatele tarkvaraarenduskomplekt, mida saab kasutada platvormi metaversumis erinevate asjade ehitamiseks.

Loe lisaks: “Starbucks käivitab Polygoni abiga uue lojaalsusprogrammi”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna