Päevakohased krüpto uudised

Pildil on müntide kuhi, mis illustreerib teemat Paxos lõpetab stablecoin BUSD vermimise

Paxos lõpetab stablecoin BUSD vermimise

Krüptorahade esikümnes paiknev USA dollariga seotud stablecoin BUSD ehk Binance USD on paljude jaoks levinud viis USA dollari tehingute jaoks plokiahelal. BUSD taga seisev firma Paxos otsustas projektiga aga lõpu teha, kuna USA väärtpaberi- ja börsikomisjon kavatseb firma kohtusse kaevata.

Paxos ja BUSD

Paxos teatas hiljuti pressiteates, et peatab BUSD vermimise ja lõpetab ühtlasi oma suhte Binance’iga. Samuti kinnitati, et olemasolevad BUSD coinid on endiselt täielikult tagatud ja neid saab lunastada vähemalt aasta. CoinGecko andmetel on BUSD turukapital üle 14 miljardi dollari, mis on suuresti tingitud tema laialdasest kasutatavusest Binance’i kauplemisplatvormil. Paxos Trust on omanud ja hallanud BUSD stablecoini alates 2019. aastast, mil ta sõlmis litsentsilepingu maailma suurima krüptobörsiga Binance.

Teema kohta võttis Twitteri vahendusel sõna ka Binance’i tegevjuht Changpeng Zhao alias CZ.

USA väärtpaberi- ja börsikomisjoni hagi

Viimastel kuudel on väärtpaberi- ja börsikomisjon (SEC) muutunud krüptotööstuse vastu üha agressiivsemaks. Eelmisel nädalal nõustus krüptobörs Kraken maksma SEC-le 30 miljonit dollarit trahvi ning peatama USA klientidele pakutava staking teenuse. Kuna stablecoinide sektor on USAs tegutsenud aastaid ilma suurema reguleeriva raamistikuta, on SEC nüüd sihikule võetud suuruselt kolmanda stablecoini BUSD. Süüdistuse kohaselt on SEC meelest BUSD näol tegemist registreerimata väärtpaberiga.

Loe lisaks: “Stablecoinid ehk stabiilsusrahad – mida need endast kujutavad?”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna