PayPal sekkub krüpto mängu

Internetimaksete hiid PayPal on krüptomaailmas toimuvat senimaani kõrvalt jälginud ning konkreetsed sammud on jäänud kuulujuttude tasemele. Seda kuni eelmise nädalani, kui firma teatas, et tema kasutajad saavad peagi osta ja müüa krüptorahasid.

Bitcoin ja teised varsti Paypal’is kättesaadavad

Digitaalsete maksete vahendaja PayPal võimaldab peagi oma klientidel osta, müüa ja hoida Bitcoini ja mitut teist krüptovaluutat läbi olemasolevate kasutajakontode, teatas ettevõte pressiteates. Esimeses järjekorras plaanib PayPal võimaldada oma klientidel osta Bitcoini, Ethereumi, Bitcoin Cash’i ja Litecoini. Uudis on mõjunud Bitcoini hinnale vägagi elavdavalt – Bitcoin on tõusnud 12 000 dollari piirimailt ligikaudu 10% ja kaupleb artikli kirjutamise hetkel $13 200 tasemel.

Pressiteates nentis Firma tegevjuht ja president Dan Schulman, et valuutade üleminek digitaalsele kujule on vältimatu. See toob tema sõnul kaasa selged eelised inimeste suuremaks rahandusse kaasamiseks. Ta lisas, et ettevõte soovib innukalt teha koostööd maailma keskpankade ja reguleerivate asutustega, et pakkuda tuge ja aidata kaasa rolli kujundamisele, mida digitaalsed valuutad mängivad globaalse rahanduse ja kaubanduse tulevikus.

Krüptotehingud PayPal’i keskkonnas saavad toimuma krüptomaakleri Paxos vahendusel. Selle partnerluse raames pakub Paxos krüptovarade kauplemist ja hoiustamist, mis võimaldab PayPal’il serveerida oma klientidele krüptoteenuseid otse PayPal’i rakenduses.

PayPal võib aidata viia krüpto massidesse

Uudis on märkimisväärne, kuna PayPal võib tõsta krüptovaluutade teadlikkust ja kasutuselevõttu. PayPal’il on veebilehe Statista andmetel ligikaudu 350 miljonit aktiivset kontot, mille hulka kuulub ka 26 miljonit kaupmeest. Esimeses järgus tehakse teenus kättesaadavaks USA klientidele, mis tähendab, et turule toomise ajal saab ligikaudu 150 miljonit ameeriklast osta, müüa ja kulutada krüptoraha oma PayPal’i rahakoti tuttavas keskkonnas. See võib potentsiaalselt suurendada oluliselt krüptorahade adaptsiooni ja haaret.

Et mõista PayPal’i kliendibaasi suurust, on konkureerivate digitaalsete makseteenuste pakkujatel ette näidata oluliselt väiksemad numbrid. Näiteks Ameerikas populaarsel Cash App’il on keskmiselt 30 miljonit aktiivset kasutajat kuus ning teistel tuntud platvormidel nagu Revolut ja Robinhood on mõlemal umbes 13 miljonit aktiivset kasutajat.

Loe lisaks: “Eesti Pank uurib digiraha tehnoloogiat”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega