Päevakohased krüpto uudised

Pildil on PayPali logo, mis illustreerib teemat

Paypal toob turule oma stablecoini

Paypal teatas esmaspäeval dollariga seotud krüptoraha turuletoomisest. See on esmakordne, kui sellise suurusega finantsettevõte annab välja oma stablecoini.

Paypal USD stablecoin

Internetimaksete suurkuju PayPal on sisenemas jõuliselt krüpto turgudele, luues Ethereumi plokiahela peale USA dollariga seotud stablecoini. Uus krüptoraha hakkab kandma nime Paypal USD ning selle sümboliks saab PYUSD. Ettevõtte teate kohaselt on PayPal USD tagatud 100% dollarihoiuste ja raha ekvivalenditega. Token emiteerimise eest vastutab Paxos Trust Company ning Ethereumi võrgus saab PYUSD olema ERC-20 token, mis tähendab, et PayPal USD tagab ühilduvuse paljude populaarsete krüptorahakottide ja Web3 rakendustega. Turud reageerisid uudisele positiivselt – Bitcoin kerkis ligi 4%, puudutades taas viimastel kuudel tugevat vastupanu pakkuvat $30 000 taset.

Stablecoin on krüptovaluuta, mis on fikseeritud fiat-valuuta, näiteks dollari või euro väärtusega. Selles sektoris on hetkel turuliidriteks Tether (USDT) ja USD Coin (USDC).

PYUSD pakub sama funktsionaalsust, mis kaasneb tavalise PayPali kontoga, võimaldades kasutajatel raha hoida, saata või kasutada seda PayPali aktsepteerivate kaupmeeste teenuste ja kaupade eest tasumisel. Erinevus seisneb aluseks olevas tehnoloogias – tehingud toimuvad plokiahela peal, mis tagab kõrgendatud läbipaistvuse ja turvalisuse.

Mitte kõik ei näe teadaandes positiivset uudist

Kuna PYUSD kasutab Ethereumi plokiahelat, tekitab see tahes-tahtmata muret Ethereumi kurikuulsate tehingutasude osas, mis võivad suure kauplemismahu korral tõusta tavakasutajatele talumatuks. See võib omakorda pärssida PayPali stablecoini adaptsiooni ja kasutusmugavust.

Veel pakub kõneainet PayPali tehnoloogia valik. Mõned kriitikud väidavad, et valides nutilepingute (ingl. smart contracts) programmeerimiskeele Solidity vanema versiooni, võib see PYUSD asetada teiste krüptorahadega võrreldes tehniliselt ebasoodsasse olukorda.

Rääkimata sellest, et ettevõttel nagu PayPal, nagu ka teistel tsentraliseeritud börsidel, jääb päeva lõpuks kontroll klientide rahakotis olevate vahendite üle. Just sel põhjusel krüptorahad algselt leiutati – et vabaneda vahemeestest, andmaks kasutajatele võimaluse olla rahaasjades sõltumatu.

Loe lisaks: “Mis on Web3 – küsitlusest selgub et enamik ei tea”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna