Päevakohased krüpto uudised

Pildil on lauamängu nupp, mis illustreerib teemat: Sotsiaalsed tokenid - uus nähtus krüptomaastikul

Sotsiaalsed tokenid – uus nähtus krüptomaastikul

Krüptofirma Roll on tulnud välja programmiga, mille vahendusel saavad suunamudijad ja artistid luua oma Ethereumi baasil sotsiaalsed tokenid, mida kinkida või müüa oma fännidele. Selle krüptoraha eest saavad fännid omakorda soetada erinevaid tooteid ja teenuseid.

Sotsiaalne raha

Roll on startup, mis lõi hiljuti platvormi, kus suunamudijad saavad luua oma krüptoraha, millega jälgijaid premeerida või neid lihtsalt edasi müüa. Fännid saavad žetoone kasutada kaupade või teenuste ostmiseks. New Yorgis asuva idufirma tegevjuht Bradley Miles’i arvates on sotsiaalsed tokenid viis, kuidas tunnustada suunamudijate kogukondades toimuvaid nähtuseid nagu kommentaare, säutse, tellimusi ja annetusi. Roll, mis on hetkel veel beetaversioonis, see käivitati möödunud suvel ning sellesse on investeerinud mitmed tuntud nimed, nende hulgas ettevõtja Gary Vaynerchuk ja NBA täht Spencer Dinwiddie. Idufirma pakub praegu umbes 160 sotsiaalset tokenit, millest igaüks esindab mõnda artisti, arvamusliidrit või ettevõtjat. Bradley Miles ütles, et sotsiaalsed tokenid erinevad traditsioonilisest rahast, tuues näite Taylor Swifti näol: Juhul, kui lauljatar sooviks tänada oma fänne, oleks see imelik, kui ta saadaks mõnele neist 30 dollarit. Kui ta saadaks aga krüptoraha nimega $SWIFTIES, oleks see suurepärane viis kuuluvustunde ja kogukonna loomiseks.

Telgitagune

Roll kirjeldab ennast kui sotsiaalse raha “plokiahela infrastruktuuri”. See loob Ethereumi plokiahelal kasutajate nimelisi ERC20 tokeneid ja muudab sotsiaalse raha hoiustamise ning käitlemise lihtsaks. Roll vermib iga sisulooja jaoks 10 miljonit žetooni, milest 2 miljonit saavad nad kohe kätte, ülejäänud summa saavad suunamudijad kolme aasta jooksul igakuisete maksetena. Olles oma sotsiaalse raha kätte saanud, on influenceritel vaba voli teha sellega kõike, mida nad soovivad.

Sotsiaalsed tokenid – milles probleem?

On ka neid, kelle meelest võib sotsiaalne raha tekitada palju poleemikat, nimetades sotsiaalsete tokenitega kauplemist spekulatiivseteks investeerimiseks.  Bradley Milesi sõnul on aga sotsiaalsete tokenite müük piisavalt väike ja ainult kogukonnapõhine, mistõttu ei tohiks need endaga probleeme kaasa tuua.

Võib-olla mitte kõige originaalsem idee

Hoolimata krüpto elemendist, pole see kõik nii innovaatiline kui kõlab. Ettevõtja K. Mike Merrill on alates 2008. aastast müünud iseenda osakuid ning ajendanud paljusid teisi HumanIPO keskkonnas sama tegema. Reklaamivaldkonnas töötav Merrill on mitmed oma tähtsamad elu valikud lasknud otsustada umbkaudu 1000 aktsionäril. Tema aktsiad on praegu väärt 5 dollarit tükk.

Loe lisaks: “FC Barcelona token osutus menukaks”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv