Päevakohased krüpto uudised

Pildil on XRP münt, mis illustreerib teemat

Suur võit – Ripple alistas SECi ehk XRP ei ole väärtpaber

Ripple Labs saavutas 13. juulil New Yorgi lõunapiirkonna Ameerika Ühendriikide ringkonnakohtus võidu USA väärtpaberi ja börsikomisjoni (SEC) poolt algatatud kohtuasjas.

Ripple vs. SEC: 1-0

Kohtuasi Ripple’i vastu on kestnud alates 2020. aasta detsembrist, kui USA väärtpaberi ja börsikomisjon kaebas Ripple’i ja selle kaks tegevjuhti, Brad Garlinghouse’i ja Chris Larseni kohtusse seoses väidetega, et ettevõte müüs 1,3 miljardi dollari vääringus registreerimata väärtpabereid XRP näol. Föderaalne ringkonnakohtunik Analisa Torres otsustas, et müük avalikele ostjatele ja XRP jagamine Ripple Labsi töötajatele ei kujutanud endast registreerimata väärtpaberite müüki

Mõne minuti jooksul pärast uudise ilmumist kerkis XRP hind 0,45 dollarilt 0,61 dollarini ning artikli avaldamise hetkel on XRP viimase 7 tunniga CoinGecko andmetel tõusnud 74% kaubeldes 0,81 dollari juures. Koos märkimisväärse liikumisega, mida XRP tõus uudise peale etendas, näib ka üldine krüptokogukonna meeleolu elavnenud olevat, viies kogu krüptoturu rohelisele lainele.

Osaline võit ka SECile

Kuid otsus kätkes endas ka osalist võitu USA väärtpaberi- ja börsikomisjonile, kuna kohtunik leidis, et ettevõtte 728,9 miljoni dollari suurune XRP müük riskifondidele ja teistele kogenud ostjatele oli registreerimata väärtpaberite müük. Torres otsustas, et Ripple’i turundustegevus, mis oli suunatud institutsionaalsetele investoritele, omistas XRP-le spekulatiivset väärtuspakkumist, mis andis investoritele lootuse saada kasu Ripple’i jõupingutustest.

Loe lisaks: “Suurinvestori ennustus – Bitcoin $250k aastaks 2025”

Veel uudiseid

Pildil on UBS firma logo

UBS käivitab esimese tokeniseeritud fondi Ethereumil

Materjaalsete varade tokeniseerimise trend kogub jätkuvalt hoogu. Eile teatas Šveitsi suurim varahaldur UBS Asset Management oma esimese tokeniseeritud VCC-fondi pilootprojekti käivitamisest. UBS toob turule reaalsete