Päevakohased krüpto uudised

Pildil on VISA silt, mis illustreerib teemat

VISA sihib kiiremaid makseid Solana plokiahela abiga

Maksete protsessija VISA sukeldub sügavamale krüpto tehnoloogiasse, et parandada tehingute kiirust. Firma on valinud uueks partneriks Solana plokiahela, et liigutada seal peal USDC stablecoini tehinguid.

VISA ja Solana partnerlus

Ülemaailmne maksete vahendaja VISA teatas teisipäevases pressiteates oma järgmisest sammust raha liikumise moderniseerimisel. Visa laiendab USDC stablecoini ülekanded Solana plokiahelale, mis on tuntud oma kiirete tehingute poolest. Solana plokiahel protsessib keskmiselt 400 tehingut sekundis ning on tippnõudluse korral võimeline töötlema kuni 2000 tehingut sekundis. Avalduse kohaselt alustas VISA pilootprogramme ka Worldpay ja Nuveiga, mis vahendavad ettevõtete deebet- ja krediitkaardi makseid kogu maailmas. Nende kliendid saavad nüüd fiat-valuutade asemel valida ülekandeks USDC. Stablecoini turule sisenes hiljuti ka internetimaksete suurfirma Paypal, kes lanseeris Ethereumi plokiahela peal oma enda coini nimega PYSD.

Stablecoind on krüptovaluutade alamsegment, mille väärtused on seotud mõne teise varaga, kõige levinumalt USA dollariga. Neid kasutatakse üha enam raha ülekanneteks ja ka hoiustamiseks, seda eriti arengumaades.

Visa krüptoosakonna juht Cuy Sheffield ütles teates, et stablecoinide nagu USDC ja globaalsete plokiahela võrkude nagu Solana ja Ethereumi kasutamine aitab VISA-l parandada piiriüleste arvelduste kiirust, pakkudes oma klientidele kaasaegset võimalust hõlpsalt raha saata. Sheffield kirjutas eile ka blogipostituse, kus tõi välja interneti ja plokiahelate arengu sarnasusi. Mehe hinnangul on plokiahela võrkudel tulevikus märkimisväärne potentsiaal ja palju võimalikke kasutusviise.

VISA katsetused stablecoinidega

2021. aastal alustas Visa stablecoinidega eksperimenteerimist, mille tulemusena käivitati pilootprojekt Crypto.com-iga, mis hõlmas USDC makseid Ethereumi plokiahela peal. Selle tulemusena kasutab Crypto.com USDC-d oma VISA kaardi arvelduskohustuste täitmiseks Austraalias ja kavatseb selle kasutusele võtta ka teistel turgudel.

Enne seda võttis Crypto.com-i VISA kaartidega tehtud piiriüleste ostude arveldamine tänu valuuta konverteerimise protsessi pikkusele aega mitu päeva, millele lisandusid ka kulukad rahvusvahelised pangaülekanded. Nüüd saab Crypto.com saata USDC-d piiriüleselt Ethereumi plokiahela kaudu otse VISA kassat haldava Circle’i kontole, mis aitab vähendada rahvusvaheliste pangaülekannete aega ja keerukust.

Loe lisaks: “Paypal toob turule oma stablecoini”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv