Päevakohased krüpto uudised

Pildil Ameerika dollarid ning bitcoini münt. Pilt illustreerib teemat: JPMorgan ja krüptoraha - uus partnerlus

JPMorgan ja krüptoraha – uus partnerlus

Pangandus ja krüptosektor astusid sammu üksteise lähemale. Käesoleva nädala alguses raporteeris Wall Street Journal, et Ameerika suurim pank JPMorgan võtab oma klientideks 2 tuntud krüptovaluuta kauplemiskeskkonda.

Pangandus ja krüptosektor: alguses põlgus, seejärel koostöö

Ajalooliselt on krüptovaluuta börsidel olnud keeruline usaldusväärseid pangasuhteid luua. Peamiselt pettuste ja rahapesu kartuses, on krüptobörsid pidanud kasutama valdavalt alternatiivseid maksete vahendajaid.

Partnerlus on eriti märkimisväärne just seetõttu, et JPMorgan ning tema tegevjuht Jamie Dimon on varasemalt krüptoraha ja bitcoini teravalt kritiseerinud. Lisaks loob selline koostöö hea pinnase, kus ka teised krüptoraha ettevõtted võivad tulevikus parematele pangandussuhtele loota.

Uudis kahe sektori suurfirmade koostööst ilmus mõned päevad peale seda, kui tuntud riskifondi juht Paul Tudor Jones teatas meedias, et tema fond on paigutanud väikse osa oma varadest bitcoini. Paistab, et Wall Street’il ja krüptomaailmal on rohkem pidepunkte, kui esialgu arvata oli.

JPMorgani uued kliendid on 2 tuntud kauplemiskeskkonda

JPMorgani uued kliendid on USA suurim krüptobörs Coinbase ning vendade Cameron ja Tyler Winkelvossi loodud platvorm Gemini.

Gemini – kaksikute tähemärk inglise keeles. Vaata, kes peale Winkelvossi kaksikvendade veel krüptosse investeerivad

Ehkki Coinbase ja Gemini pakuvad valdavalt krüptovaluutadega kauplemist, seovad paljud nende kliendid oma pangakonto kauplemiskeskkonna kontoga. Pank tegeleb peamiselt USA klientidele dollaripõhiste tehingut pakkumisega, samuti võimaldatakse ettevõtete arveldamist. JPMorgani teenused ei laiene bitcoini või krüptovaluutal põhinevatele tehingutele. Firmad käsitlevad neid ise.

Coinbase’il on muuseas tugev seos ka Eestiga. Juba 2014. aastal kirjutas Postimees, et LHV Pank hakkab vahendama Coinbase’i euromakseid, olles seega firma Euroopa maksepartneriks.

JPMorgan ja krüptoraha

Lisaks pangandusteenuste pakkumisele on JPMorgan ka ise krüptorahaga kätt proovinud. 2019. aasta alguses anti teada JPMorgan Coini loomisest. Tegemist on plokiahela platvormile loodud firma enda rahaga, mille eesmärgiks on pakkuda pangasiseseid välkmakseid. Lisaks rahale saab plokiahelal saata ka teiste varaklasside väärtusi nagu aktsiad, võlakirjad jpt.

Samas andis firma mõista, et JPM Coin ei saa olema klassikaline krüporaha, vaid on mõeldud kasutamiseks ainult firma äriklientidele.

Veel uudiseid

Pildil on UBS firma logo

UBS käivitab esimese tokeniseeritud fondi Ethereumil

Materjaalsete varade tokeniseerimise trend kogub jätkuvalt hoogu. Eile teatas Šveitsi suurim varahaldur UBS Asset Management oma esimese tokeniseeritud VCC-fondi pilootprojekti käivitamisest. UBS toob turule reaalsete