Päevakohased krüpto uudised

Pildil on bitcoinid, mis illustreerivad teemat

Arengumaad suhtuvad Bitcoini paremini kui lääneriigid – raport kõneleb

Pole teab mis uudis, et Bitcoini populaarsus käib tugevalt käsikäes tema turuväärtusega. Sellele vaatamata tuleb hiljuti läbiviidud uuringus esile trend, mis näitab et arengumaade puhul see väide ei kehti ning seal on näha Bitcoini suhtes kasvavat optimismi.

Bitcoin arengumaades rohkemat kui investeering

Bitcoini vaadeldakse enamasti kui võimalikku tulutoovat investeeringut, seda eelkõige lääneriikides, kus on väljakujunenud pangandussüsteem. Hiljuti firma The Block poolt avaldatud uuringust selgub, et arengumaades nähakse Bitcoinis rohkemat, kui pelgalt spekulatiivset vara. Nende riikide jaoks on Bitcoin finantsvabaduse sümboliks, kaitseks majandusliku ebastabiilsuse vastu ja võimaluseks ületada traditsioonilised panganduse piirangud.

Uuring, mis hõlmas 15 riiki ja 6600 osalejat pakub ülevaate sellest, kuidas inimeste suhtumine Bitcoini on aja jooksul muutumas. Aastatel 2022-2023 tegi Bitcoin läbi olulise hinnalanguse, kuid sellele vaatamata on meelestatus Bitcoini tuleviku suhtes jäänud keskmiselt positiivsemaks. Kõige kõrgema optimismi tõusuga riikidest olid eesotsas Vietnam, Brasiilia, Hiina ja Mehhiko. Nigeeria, India ja Argentiina puhul on optimism pisut vähenenud, kuid jääb siiski tublisti üle keskmise.

Bitcoin kui ravim kulukate pangaülekannete ja inflatsiooni vastu

Uuringust selgub otsene seos riikidevaheliste rahaülekannete ja Bitcoini kasutuse vahel. Traditsioonilised ülekannete kanaleid iseloomustavad arengumaades sageli ülemäärased tasud ja tüütud protsessid, mis tõstavad esile Bitcoini kui neutraalse piiriülese maksevõrgu väärtust. See on eriti aktuaalne riikides nagu Vietnam ja India, kus rahvusvaheliste ülekannete osakaal on kõrge. Stablecoinid on rahaülekannete puhul endiselt keskmiselt populaarsemad kui BTC, kuid Bitcoin on muutumas selles vallas üha populaarsemaks.

Lõuna-Ameerika suurriigid Argentiina ja Brasiilia näitavad samuti kasvavat kiindumust Bitcoini vastu. Argentinas, kus püsib tugev inflatsioon, nähakse Bitcoini üha enam kaitsekilbina kohaliku valuuta ostujõu kahanemise vastu. Brasiilia näib aga tunnistavat Bitcoini mitmekülgset potentsiaali, alates investeerimisportfellide mitmekesistamisest kuni selle kasulikkuseni kaupade ja teenuste hankimisel.

Loe lisaks: “Endine PayPali juht näeb Bitcoini Lightning võrgus tulevikku”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna