Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Argentiina lipu näomaaling

Argentiina valimised võitis bitcoinimeelne president

Bitcoin tõusis täna hommikul üle $37 000 piiri, saades tõuke Argentina presidendivalimistelt, kus võitjaks krooniti bitcoinimeelne Javier Milei. Paljud näevad seda kui positiivset arengut Argentiina jaoks, lootuses et uus president toob üha kasvava inflatsiooni käes vaevleva riigi rahapoliitikasse muutusi.

Argentiina uus president toetab Bitcoini

Pühapäeva hilisõhtul kinnitati, et Argentina presidendivalimised võitis Bitcoini toetav kandidaat Javier Milei, kes sai 55% häältest ning edestades sellega oma oponenti Sergio Massat. Uus president astub ametisse 10. detsembril.

Valimistulemused peegeldavad märkimisväärset poliitilist muutust Argentinas, mida kajastab suuresti Milei tugev vastuseis keskpangandusele. Mees on keskpanku nimetanud pettuseks ja poliitikute vahendiks, mille abil nad maksustavad elanikkonda inflatsiooni kaudu. Valitud president näeb aga Bitcoini kui majanduse elavdamise võtit, pooldades rahakontrolli naasmist erasektorisse.

Kuigi Milei ei ole seni öelnud, et kavatseb Bitcoinist teha riigis ametliku raha, tõmbavad paljud paralleele Milei ja El Salvadori presidendi Nayib Bukelega, kes kehtestas maailma vanima krüptoraha El Salvadoris maksevahendiks 2021. aasta juunis.

Argentiina kasvav inflatsioon

Argentina pikaajaline inflatsioonikriis on olnud Lõuna-Ameerika riigis läbiv teema. Argentina peeso aastane inflatsioon on viimase 12 kuu jooksul kasvanud üle 140%. Selle aasta alguses kogunesid sajad argentiinlased Bitcoini toetuseks, moodustades hiiglasliku BTC-sümboli, et protesteerida riiki vaevava ohjeldamatu inflatsiooni vastu.

Loe lisaks: ”Arengumaad suhtuvad Bitcoini paremini kui lääneriigid – raport kõneleb”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna