Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Binance'i logo, dollar ja Bitcoin

Binance peab tasuma hiigeltrahvi, tegevjuht CZ astub tagasi

Maailma suurim krüptobörs Binance sõlmis USA justiitsministeeriumiga kokkuleppe, mille kohaselt peab Binance maksma 4,3 miljardi dollari suuruse trahvi. Ühtlasi andis Binance’i asutaja ja tegevjuht Changpeng Zhao teada, et astub ametist tagasi.

Binance peab maksma $4,3 miljardi suuruse trahvi

Ameerika Ühendriikide justiitsministeerium tegi ametliku avalduse krüptobörsi Binance’i ja selle tegevjuhi Changpeng Zhao alias CZ vastu esitatud süüdistuste kohta. USA valitsus jõudis hiljuti mõlema osapoolega kokkuleppele, kus CZ ja Binance tunnistasid end süüdi ning sõlmitud kokkuleppe kohaselt peab Binance tasuma $4,3 miljardi suuruse rahatrahvi. Veel peab CZ osana kokkuleppest astuma tagasi Binance’i tegevjuhi kohalt.

Mida see krüpto jaoks tähendab?

Alates 2017. aastast on Binance saavutanud krüptorahade sektoris juhtpositsiooni, vahendades rohkem kui 500 erineva krüptovaluuta kauplemist. Rohkem kui 150 miljonilise kasutajaga kuulub Binance’ile ligikaudu 40% ülemaailmsest krüptorahade kauplemise turust. Binance’il on ka oma token BNB, mis on turukapitali arvestuses Bitcoini, Ethereumi ja Tetheri järel edetabelis neljandal kohal.

Kuigi krüptoturud reageerisid uudisele hetkelise langusega, näevad paljud lahenduses positiivset arengut. Binance’i õiguslike väljakutsete lahendamine võib leevendada riski, millega krüptoturg laiemalt silmitsi seisab. Kuna peale Binance’i seisavad sarnaste probleemidega vastamisi ka teised krüptobörsid, võib kogu sektor seeläbi küpseda ja muutuda stabiilsemaks.

Binance kokkulepet USA justiitsministeeriumiga võrdlevad paljud ka BitMEXi juhtumiga, kus selle tegevjuht Arthur Hayes oli samuti sunnitud tagasi astuma. Toona ei põhjustanud sündmus erilist paanikat ning mõned kuud hiljem pöördusid krüptoturud hoopis mitmekuisele tõusutsüklile.

Loe lisaks: “Miks on Bitcoini ETF turgude jaoks märgiline?”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna