Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Binance logoga telefon ning sularaha, mis illustreerib teemat Binance Labs käivitab uue Web3 fondi

Binance Labs käivitab uue Web3 fondi

Maailma suurima krüptovaluutabörsi investeerimisharu Binance Labs teatas üleeile uuest poole miljardi dollari suurusest fondist, mis hakkab investeerima erinevatesse Web3 idufirmadesse.

Binance Labs käivitab 500 miljoni dollari suuruse fondi

Langevatele krüptoraha hindadele ja ähvardavale majanduslangusele vaatamata voolab raha endiselt krüptosektorisse. Binance’i riskikapitali haru Binance Labs teatas kolmapäeval, et on kogunud 500 miljonit dollarit edendamaks Web3 ja plokiahela tehnoloogiate kasutuselevõttu. Esmakordselt kaasab Binance ka väliskapitali nagu DST Global Partners, Breyer Capital ja mitmed teised erakapitali fondid.

Vastavalt teadaandele investeerib uus fond krüpto-startupidesse kolmes etapis: inkubeerimine, varajases staadiumis arendus ja hilises etapis kasv. Inkubatsioonifaasis olevatele projektidele jagab Binance Labs ka oma ressursse, eelkõige ekspertide ja mentorite võrgustiku näol.

Binance’i asutaja Changpeng Zhao alias CZ sõnul on Web3 keskkonnas väärtuste, inimeste ja majanduste vaheline seos hädavajalik ning kui need kolm elementi kokku saavad, et luua ökosüsteem, kiirendab see plokiahela tehnoloogia ja krüpto massilist kasutuselevõttu. CZ lisas, et äsja loodud investeerimisfondi eesmärk on avastada ja toetada projekte ja nende asutajaid, kellel on potentsiaali edendada Web3 liikumist DeFi, NFT-de, mängude, metaversumi, sotsiaalvõrgustike ja muudes valdkondades.

Alates 2018. aastast on Binance Labs investeerinud ja inkubeerinud enam kui 100 projekti rohkem kui 25 riigis. Neist võib esile tõsta edukamad  projektid nagu 1Inch, Audius, Axie Infinity, Dune Analytics, Elrond, Injective, Polygon, Optimism, Sandbox ja STEPN.

Kasvavad investeeringud krüptosfääri

Binance pole oma värske fondiga siiski suurim krüptole pühendatud investeerimisfond. Hiljuti teatas riskikapitali hiiglane Andreessen Horowitz, et käivitab oma neljanda krüptokeskse fondi, mille kohustused ulatuvad 4,5 miljardi dollarini. Tegemist on seni suurima fondiga, mida krüptotööstus on näinud. Andreessen Horowitz märgib oma blogis, et nende meelest on kätte jõudmas Web3 kuldajastu. Programmeeritavad plokiahelad on piisavalt arenenud ning mitmekesine valik rakendusi on jõudnud kümnete miljonite kasutajateni. Veelgi olulisem on see, et viimase aasta jooksul on Web3 maastikule tulnud hulk maailmatasemel talente. Andreessen Horowitz on krüptosse investeerinud 2013. aastast alates.

Loe lisaks: “Binance deebetkaart nüüd saadaval Euroopas”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv