Päevakohased krüpto uudised

Binance sai kohtukutse, krüptoturud languses

Tänane päev on alanud krüptoturgude jaoks tormiliselt, kui levisid uudised, et USA Väärtpaberi- ja Börsikomisjon on esitanud kohtusse hagi Binance’i ja firma tegevjuhi CZ vastu.

SEC kohtuasi Binance’i vastu

Ameerika Ühendriikide Väärtpaberi- ja Börsikomisjon (SEC) on esitanud järjekordse krüptoga seotud hagi. Seekord on sihikule võetud kauplemismahu järgi maailma suurim krüptobörs Binance. Hagi kohaselt pakkusid Binance, Binance.US ja firma tegevjuht Changpeng Zhao alias CZ kasutajatele registreerimata väärtpabereid BNB tokeni ja Binance’iga seotud BUSD stablecoini kujul. Veel seisab avalduses, et Binance rikkus väärtpaberiseadust klientidele stakingu teenust pakkudes. SEC väidab veel hagis, et Binance segas klientide raha ning et CZ kontrollis “salaja” Binance.US-d. Hagis mainitakse veel, et Binance lubas USA kodanikel või USA-s elavatel inimestel oma platvormil kaubelda, kuigi väitis, et see nii ei olnud.

Krüptorahade turud Bitcoiniga eesotsas on uudise peale kukkunud. Maailma suurim krüptovaluuta Bitcoin on viimase ööpäevaga langenud ligi 5%. Binance’i enda krüptovaluuta BNB, mis on turukapitalilt suuruselt neljas maailmas, on sama ajaga 8% miinuses.

Binance’i vastus

Krüptobörs Binance avaldab kohtuasja osas pettumust. Firma kommenteerib teemat oma blogipostituses, öeldes et on SEC-iga algusest peale “aktiivset koostööd teinud” ja “ei nõustu lugupidavalt” SEC-i väidetega. Binance oli püüdnud SEC-iga leida “mõistlikku lahendust”, kuid komisjon esitas viimasel hetkel uued taotlused ja pöördus kohtusse. Postituses nendib Binance veel, et arengute põhjal näib, et SEC-i eesmärk ei paista olevat investorite kaitsmine vaid pigem uudistesse pääsemine.

Loe lisaks: “Kuidas dollariga seotud stablecoin kukkus alla $1?”

Veel uudiseid

Pildil on UBS firma logo

UBS käivitab esimese tokeniseeritud fondi Ethereumil

Materjaalsete varade tokeniseerimise trend kogub jätkuvalt hoogu. Eile teatas Šveitsi suurim varahaldur UBS Asset Management oma esimese tokeniseeritud VCC-fondi pilootprojekti käivitamisest. UBS toob turule reaalsete