Päevakohased krüpto uudised

Pildil on nuppudega mobiiltelefonid, mis illustreerivad artikli teemat

Bitcoin ilma internetita – kuidas see Aafrikas võimalik on?

Bitcoini kutsutakse ka interneti rahaks. Kuid kui internetiühendus puudub, kas see tähendab et Bitcoini ei saa kasutada? Mitte tingimata. Aafrika riikides kogub populaarsust rakendus Machankura, mis võimaldab saata ja vastu võtta bitcoine ilma internetita.

Machankura – BTC tehingud GSM võrgu kaudu

Märkimisväärsel hulgal Aafrika rahvastikust puudub püsiv internetiühendus, kuid tänu kavalale lahendusele saavad nad teha bitcoini tehinguid nüüd tavalist mobiiltelefoni kasutades. Machankura rakenduse jaoks ei ole vaja ei arvutit, nutitelefoni või internetti.

Teenuse kasutamiseks tuleb sõltuvalt asukohast helistada fikseeritud numbrile ja valida soovitud tehingule vastav kood. Sealt edasi luuakse esimesel helistamisel kasutajale tema telefoni numbriga seotud Bitcoini rahakott, mida seejärel saab juba bitcoinide saatmiseks, vastuvõtmiseks või saldo kontrollimiseks kasutada. Machankura rakendust kasutab juba ligikaudu 3000 inimest 8 eri Aafrika riigist. Tööriist suudab isegi suhelda Lightning võrguga, mis on Bitcoini n.ö. teise kihi maksesüsteem, võimaldaeds koheseid ja praktiliselt tasuta Bitcoini tehinguid.

Aafrika riikide krüpto adaptsioon

Viimastel aastatel on Bitcoini ja teiste krüptovaluutade kasutamine olnud Aafrikas tõusutrendis. Aafrika on manner, kus enamikul inimestel puudub juurdepääs traditsioonilistele pangateenustele, mistõttu on krüptovaluutade kasutamine paljude jaoks hea väljavaade. Selle tulemusena on Bitcoini kasutamine võimaldanud paljude Aafrika inimeste jaoks rahanduse kättesaadavuse suurenemist, eriti neile, kes elavad maapiirkondades.

Veel näevad paljud Bitcoini kui kaitset inflatsiooni vastu, mis on paljudes Aafrika riikides suur probleem. Piirkondades, kus valuuta väärtus on vähenenud, on Bitcoini kasutamine muutunud atraktiivseks alternatiiviks.

Loe lisaks: “Nigeeria ja Binance plaanivad krüptosõbralikku majandustsooni”

Veel uudiseid

Külm või soe krüpto wallet – mis vahe neil on?

Ühes krüptorahade populaarsuse kasvuga on tekkinud ka vajadus nende turvalise hoiustamise järele. Krüptorahakotid (ingl. crypto wallets) on programmid või seadmed, mis aitavad hoida krüptoraha omandit

Bitcoini ploki suurus – mida see tähendab?

Nagu Bitcoini plokiahela nimi viitab, koosneb see individuaalsetest plokkidest. Ploki suurus mõjutab otseselt tehingute kiirust ja tasusid. Bitcoini ploki suurus on olnud alates Bitcoini loomisest