Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Nigeeria lipp, mis iseloomustab teemat Nigeeria ja Binance plaanivad krüptosõbralikku majandustsooni

Nigeeria ja Binance plaanivad krüptosõbralikku majandustsooni

Nigeeria eksporditöötlustsoonide ameti (NEPZA) reedese postituse kohaselt on asutus pidanud esialgseid läbirääkimisi Binance’i ja tehnoloogia infrastruktuuri ettevõttega Talent City, et arutada uue digitaalse tsooni rajamist. Nigeeria ja Binance plaanivad partnerluse raames ehitada krüptosõbraliku linna, mis sarnaneb Dubai virtuaalse vabatsooniga.

Binance’i võimalik koostöö Nigeeria valitsusega

NEPZA tegevdirektor Adesoji Adesugba ütles, et kavandatav tsoon oleks esimene Lääne-Aafrikas ja toimiks sarnaselt Dubai virtuaalsetele tsoonidele, mille eesmärk on pakkuda krüptoettevõtetele krüptosõbralikke seadusi, määrusi ja maksusoodustusi. Adesugba lisas, et NEPZA eesmärk on luua õitsev virtuaalne vabatsoon, et kasutada ära peaaegu triljoni dollari suurust virtuaalmajandust plokiahela- ja digitaalmajanduses.

Krüptobuum Nigeerias

Krüptomaksete firma Triple A andmetel on Nigeerias krüptovaluutade kasutuselevõtu määr maailmas üks kõrgemaid – seal on üle 22 miljoni inimese, kes omavad krüptoraha. Ebapiisava finantssüsteemi ning ebastabiilse valitsuse poliitika ja inflatsiooni tõttu on krüptode kasutuselevõtt kogu Aafrikas viimastel aastatel jätkuvalt kasvanud.

Hiljutises CoinGecko uuringus leiti, et Nigeeria elanikud on kõige “krüptohullum” rahvas. GoinGecko andmetel otsisid nigeerlased otsingumootoritest termineid “krüptovaluuta” ja “krüpto ostmine” rohkem kui ükski teine ​​14 küsitletud riigist. Eelmisel aastal plokiahela analüüsifirma Chainalysis avaldatud aruandes oli Nigeeria globaalses krüptode kasutuselevõtu indeksis kuues riik, järgnedes Vietnamamile, Indiale, Pakistanile, Ukrainale ja Keeniale.

2021. aasta oktoobri lõpus tõi Nigeeria president Muhammadu Buhari turule keskpanga digitaalse valuuta (CBDC) eNaira, mille eesmärk on tõhustada riigi maksesüsteemi.

Selle aasta augustis ütles Nigeeria keskpanga president Godwin Emefiele, et eNairat on alates selle kasutuselevõtust 2021. aasta oktoobris kasutatud 4 miljardi NGN (9,2 miljoni USA dollari) väärtuses tehingute tegemiseks, lisades, et eNaira rakendust on alla laaditud 840 000 korda ja augustis oli sel ligikaudu 270 000 aktiivset rahakotti.

Binance

Binance on krüptovaluuta vahetusplatvorm, mille asutas arendaja Changpeng Zhao. Ta käivitas Binance’i 2017. aasta juulis ja kasvatas selle 180 päevaga maailma suurimaks krüptovaluutabörsiks. 2020. aastal tunnistati CZ Bloomberg 50 edetabelis üheks aasta mõjukamaks inimeseks.

Loe lisaks: “Ronaldo ja Binance loovad NFT kollektsiooni”

Veel uudiseid

Pildil on UBS firma logo

UBS käivitab esimese tokeniseeritud fondi Ethereumil

Materjaalsete varade tokeniseerimise trend kogub jätkuvalt hoogu. Eile teatas Šveitsi suurim varahaldur UBS Asset Management oma esimese tokeniseeritud VCC-fondi pilootprojekti käivitamisest. UBS toob turule reaalsete