Päevakohased krüpto uudised

Pildil on nuppudega mobiiltelefonid, mis illustreerivad artikli teemat

Bitcoin ilma internetita – kuidas see Aafrikas võimalik on?

Bitcoini kutsutakse ka interneti rahaks. Kuid kui internetiühendus puudub, kas see tähendab et Bitcoini ei saa kasutada? Mitte tingimata. Aafrika riikides kogub populaarsust rakendus Machankura, mis võimaldab saata ja vastu võtta bitcoine ilma internetita.

Machankura – BTC tehingud GSM võrgu kaudu

Märkimisväärsel hulgal Aafrika rahvastikust puudub püsiv internetiühendus, kuid tänu kavalale lahendusele saavad nad teha bitcoini tehinguid nüüd tavalist mobiiltelefoni kasutades. Machankura rakenduse jaoks ei ole vaja ei arvutit, nutitelefoni või internetti.

Teenuse kasutamiseks tuleb sõltuvalt asukohast helistada fikseeritud numbrile ja valida soovitud tehingule vastav kood. Sealt edasi luuakse esimesel helistamisel kasutajale tema telefoni numbriga seotud Bitcoini rahakott, mida seejärel saab juba bitcoinide saatmiseks, vastuvõtmiseks või saldo kontrollimiseks kasutada. Machankura rakendust kasutab juba ligikaudu 3000 inimest 8 eri Aafrika riigist. Tööriist suudab isegi suhelda Lightning võrguga, mis on Bitcoini n.ö. teise kihi maksesüsteem, võimaldaeds koheseid ja praktiliselt tasuta Bitcoini tehinguid.

Aafrika riikide krüpto adaptsioon

Viimastel aastatel on Bitcoini ja teiste krüptovaluutade kasutamine olnud Aafrikas tõusutrendis. Aafrika on manner, kus enamikul inimestel puudub juurdepääs traditsioonilistele pangateenustele, mistõttu on krüptovaluutade kasutamine paljude jaoks hea väljavaade. Selle tulemusena on Bitcoini kasutamine võimaldanud paljude Aafrika inimeste jaoks rahanduse kättesaadavuse suurenemist, eriti neile, kes elavad maapiirkondades.

Veel näevad paljud Bitcoini kui kaitset inflatsiooni vastu, mis on paljudes Aafrika riikides suur probleem. Piirkondades, kus valuuta väärtus on vähenenud, on Bitcoini kasutamine muutunud atraktiivseks alternatiiviks.

Loe lisaks: “Nigeeria ja Binance plaanivad krüptosõbralikku majandustsooni”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna