Päevakohased krüpto uudised

Pildil on silt Bitcoini ATM-i kohta,

Bitcoini ATM-ide arv ületas 10 000 piiri

Bitcoinide ja teiste krüptorahade hankimise võimalusi on mitmeid ning üheks selliseks viisiks on soetada krüptovaluutat läbi spetsiaalse sularahaautomaadi. Hiljaaegu kerkis Bitcoini ATM-ide arv uue tähiseni, kui seljatati 10 000 piir.

BTM-ide kiire kasv

Bitcoini ATM-id, mida kutsutakse ka BTM-ideks, võimaldavad kasutajatel kiiret ligipääsu krüptovaluutadele nagu Bitcoin. Viimastel kuudel on täheldatud kogu maailmas tegutsevate Bitcoini sularahaautomaatide arvu kasvu, mis on tõstnud nende hulga 10 000 piirist üle, selgub Norra finantsteenuste ettevõtte AksjeBloggen andmetest. Selleks on kulunud seitse aastat, alates esimese Bitcoini sularahaautomaadi installeerimisest. Bitcoini ATM-ide arv on aastaga kasvanud keskmiselt 167% ning sektori kasv ei näita aeglustumise märke.

Maailma esimene Bitcoini sularahaautomaat avati 2013. aastal Kanada pealinnas Vancouveris. Aktiivsete masinate osas on vaieldamatu liider Ameerika Ühendriigid. AksjeBloggeni andmetel küündis USA Bitcoini sularahaautomaatide arv septembris 7567-ni. See teeb aastaseks kasvuks 127%. Kanada on ülemaailmselt suuruselt teine ​​turg, kus oli sama hetke seisuga 869 Bitcoini sularahaautomaati. Kuid BTM-id on üha populaarsemad ka ebastabiilsete finantsturgudega riikides, mille kodanikud soovivad sageli vahetada oma riigi valuuta digitaalse vara vastu, mis pole seotud ühegi valitsuse ega institutsiooniga.

Leidub ka riike, mille ametivõimud muretsevad, et Bitcoini sularahaautomaadid pakuvad rahapesuks ja maksudest kõrvalehoidumiseks lihtsat meetodit ning on kehtestanud õigusaktid, mis muudavad litsentseerimata masinad ebaseaduslikeks. Näiteks hiljaaegu arrestiti Saksamaal 17 litsentseerimata sularahaautomaati. Masinad olid vastuolus eelmise aasta lõpus vastu võetud määrustega.

Bitcoini sularahaautomaat Tesla tehases?

Suhtlusportaalis Twitter lahvatas diskussioon, kui Bitcoini rakenduse Fold tegevjuht Will Reeves säutsus laupäeval, et Tesla tehases on Bitcoini sularahaautomaat. Bitcoini sularahaautomaatide valmistaja LibertyX väitis seepeale, et tegelikult on Tesla hiigeltehases kolm Bitcoini sularahaautomaati. Tesla asutaja ja tegevjuht Elon Musk pidas seda väidet Twitteris aga ebatäpseks.

Näib, et segaduse tekitas asjaolu, et Bitcoini sularahaautomaadid pole spetsiaalsed Bitcoini masinad. Kuni viimase ajani olid nad LibertyX töötaja sõnul tavalised sularahaautomaadid. Kui sularahaautomaadid on tarnitud, saab neid uuendada, et pakkuda täiendavaid funktsioone, näiteks võimalust osta bitcoine.

Loe lisaks: “Eesti Pank uurib digiraha tehnoloogiat”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna