Bitcoini ATM-ide arv ületas 10 000 piiri

Bitcoinide ja teiste krüptorahade hankimise võimalusi on mitmeid ning üheks selliseks viisiks on soetada krüptovaluutat läbi spetsiaalse sularahaautomaadi. Hiljaaegu kerkis Bitcoini ATM-ide arv uue tähiseni, kui seljatati 10 000 piir.

BTM-ide kiire kasv

Bitcoini ATM-id, mida kutsutakse ka BTM-ideks, võimaldavad kasutajatel kiiret ligipääsu krüptovaluutadele nagu Bitcoin. Viimastel kuudel on täheldatud kogu maailmas tegutsevate Bitcoini sularahaautomaatide arvu kasvu, mis on tõstnud nende hulga 10 000 piirist üle, selgub Norra finantsteenuste ettevõtte AksjeBloggen andmetest. Selleks on kulunud seitse aastat, alates esimese Bitcoini sularahaautomaadi installeerimisest. Bitcoini ATM-ide arv on aastaga kasvanud keskmiselt 167% ning sektori kasv ei näita aeglustumise märke.

Maailma esimene Bitcoini sularahaautomaat avati 2013. aastal Kanada pealinnas Vancouveris. Aktiivsete masinate osas on vaieldamatu liider Ameerika Ühendriigid. AksjeBloggeni andmetel küündis USA Bitcoini sularahaautomaatide arv septembris 7567-ni. See teeb aastaseks kasvuks 127%. Kanada on ülemaailmselt suuruselt teine ​​turg, kus oli sama hetke seisuga 869 Bitcoini sularahaautomaati. Kuid BTM-id on üha populaarsemad ka ebastabiilsete finantsturgudega riikides, mille kodanikud soovivad sageli vahetada oma riigi valuuta digitaalse vara vastu, mis pole seotud ühegi valitsuse ega institutsiooniga.

Leidub ka riike, mille ametivõimud muretsevad, et Bitcoini sularahaautomaadid pakuvad rahapesuks ja maksudest kõrvalehoidumiseks lihtsat meetodit ning on kehtestanud õigusaktid, mis muudavad litsentseerimata masinad ebaseaduslikeks. Näiteks hiljaaegu arrestiti Saksamaal 17 litsentseerimata sularahaautomaati. Masinad olid vastuolus eelmise aasta lõpus vastu võetud määrustega.

Bitcoini sularahaautomaat Tesla tehases?

Suhtlusportaalis Twitter lahvatas diskussioon, kui Bitcoini rakenduse Fold tegevjuht Will Reeves säutsus laupäeval, et Tesla tehases on Bitcoini sularahaautomaat. Bitcoini sularahaautomaatide valmistaja LibertyX väitis seepeale, et tegelikult on Tesla hiigeltehases kolm Bitcoini sularahaautomaati. Tesla asutaja ja tegevjuht Elon Musk pidas seda väidet Twitteris aga ebatäpseks.

Näib, et segaduse tekitas asjaolu, et Bitcoini sularahaautomaadid pole spetsiaalsed Bitcoini masinad. Kuni viimase ajani olid nad LibertyX töötaja sõnul tavalised sularahaautomaadid. Kui sularahaautomaadid on tarnitud, saab neid uuendada, et pakkuda täiendavaid funktsioone, näiteks võimalust osta bitcoine.

Loe lisaks: “Eesti Pank uurib digiraha tehnoloogiat”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega