Päevakohased krüpto uudised

Pildil on sularahaautomaat, mis illustreerib teemat

Bitcoini ATMi firma läks USA börsile

Ameerika suurim Bitcoini sularahaautomaatide operaator Bitcoin Depot kaupleb alates esmaspäevast Nasdaqi börsil, olles esimene taoline ettevõte aktsiaturul.

Krüpto ATMi operaator Nasdaqi börsil

Bitcoini sularahaautomaatide firma Bitcoin Depot alustas eile kauplemist Nasdaqi börsil, mis näitab krüpto ettevõtete kasvavat huvi paisata aktsiad avalikule kauplemisele ja kaasates sel moel lisaraha. 2016. aastal asutatud Bitcoin Depot omab firma veebilehe andmetel üle 9000 automaadi, mis teeb ettevõttest ühe suurima Põhja-Ameerika krüpto ATM-ide haldaja. Bitcoin Depot on Nasdaqi börsil noteeritud tähise all BTM ning firma aktsia tõusis esmaspäevasel debüüdil ligi 12%. Kirjutamise hetkel on Nasdaqi andmetel aktsia hind $3,61.

Börsitee ettevalmistusena liitus Bitcoin Depot omandamisettevõttega GSR II Meteora ning ühises pressiteates kommenteeris firma tegevjuht Brandon Mintz sündmust, öeldes et aktsiaturult saadav lisakapital aitab toetada firma arvukaid kasvuvõimalusi, edendades samal ajal missiooni tuua Bitcoin turvaliselt massidesse.

Bitcoini ATM

Bitcoini või krüpto sularahaautomaat ehk ATM on nagu tavaline sularahaautomaat, kuid selle erinevusega, et võimaldab kasutajatel osta ja müüa digitaalseid varasid. Kasutajad saavad selliste sularahaautomaatide kaudu kiiresti krüptorahasid osta ja müüa sularaha või deebetkaardiga, ilma et nad peaksid tegelema kasutajakonto loomisega mõnel veebipõhisel krüptobörsil. Seega on krüpto ATMid kasutajate seas populaarsed just tänu oma lihtsuse ja operatiivsuse poolest.

Loe lisaks: “Maailma suurim varahaldur soovib Bitcoini aktsiaturule tuua”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv