Föderaalreserv lubab kõrgemat inflatsiooni

Oma viimases kõnes märkis Ameerika Föderaalreservi juht Jerome Powell muuhulgas, et Föderaalreserv lubab kõrgemat inflatsiooni ning hoida intressimäärasid madalal. Mainitud kõne oli relevantne ka bitcoini ja krüptorahade seisukohast.

Föderaalreservi uuendatud rahapoliitika

Selle nädala neljapäeval presenteeris Föderaalreservi esimees Jerome Powell oodatud kõnes keskpanga plaani Ameerika majandusele ja USA dollarile.

Powell’i kommentaaride kohaselt jätkab Ameerika Ühendriigid lähitulevikus madalate intressimäärade kehtestamist. Föderaalreserv püüab majandust turgutada, seades inflatsiooni 2 protsendile. Ühes kõige kaalukamas avalduses märgib Powell’i kõne, et nende perioodide järel, kui inflatsioon on olnud alla 2 protsendi, on asjakohase rahapoliitika eesmärk saavutada inflatsioon juba mõõdukalt üle 2 protsendi. See näib viitavat sellele, et madalate intressimäärade ja kõrgema inflatsiooni sihtimisega rahapoliitika, ei ole mitte ainult lühiajaline norm, vaid pigem pikemaajalisem filosoofia muutus.

Föderaalreservi otsus kunstlikult intressimäärasid alla suruda ja kõrgemat inflatsiooni taotleda on jõuline samm majanduskasvu esilekutsumiseks, kuid see toob endaga kaasa aga dollari edasise nõrgenemise.

Kõne oli oluline ka  Bitcoini seisukohast

Bitcoini ja krüptoraha järgijate jaoks tähendab see paljusid asju peale lühiajalise hinnamuutuse, mis võib välja mängida või mitte. Kuna Föderaalreserv laseb inflatsiooni määra lõdvemaks ja Euroopa Keskpank on juba negatiivsete intressimääradega sina peal, astuvad kaks maailma suurimat keskpanka nüüd selgelt inflatsiooni pärast muretsemisest eemale. Samal ajal kui Bitcoini ja paljude teiste krüptorahade varade kogus matemaatiliselt fikseeritud.

Jerome Powell’i kõnest tegi reportaazi ka üks maailma suurim uudistevõrgustik CNBC. Märkimisväärne oli ülekande jooksul Bitcoini väljatoomine, kus kuvati vaatajatele maailma tuntuima krüptoraha hinnagraafikut. Lisaks viidati Bitcoinile kui eraldi makro-varaklassile. Kuna reportaaz edastati miljonitele televaatajatele, tutvustab see krüptorahasid kahtelmata uutele kasutajatele ning seda kasvava inflatsioonisurve valguses.

Tõsiasi, et Föderaalreserv lubab kõrgemat inflatsiooni, näitab krüptoraha pooldajatele veelkord, et nende hoidumine praegusest rahasüsteemist on õigustatud. Kui traditsioonilises finantsmaailmas võivad juhtfiguuride mõtted ja otsused üsna kiiresti muutuda, siis detsentraliseeritud võrgu puhul puudub keskne isik või organ, kes selliseid otsuseid ellu viia saaksid.

Loe lisaks: “Raha trükkimine, millel ei paista lõppu olevat”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega