Päevakohased krüpto uudised

Pildil on kaalud, mis illustreerivad teemat

Grayscale alistas SECi – Bitcoini ETFil uus lootus

Krüptovara haldur Grayscale Investments saavutas suure võidu Ameerika Ühendriikide väärtpaberi- ja börsikomisjoni vastu püüdluses muuta oma Grayscale Bitcoin Trust börsil noteeritud Bitcoini kaubeldavaks fondiks (ETF).

Grayscale’i võit SECi üle

29. augustil lükkas Ameerika Ühendriikide Columbia ringkonna apellatsioonikohus ümber SEC-i seisukoha Grayscale’i ETF-i ettepaneku suhtes. SEC oli varem Grayscale’i Bitcoini ETF-i tagasi lükanud, tuginedes seisukohale, et ETF-id võivad kaasa tuua pettuseid ja turgudega manipuleerimist. Grayscale’i vastasseis SEC-iga algas eelmisel aastal, kui firma püüdis muuta oma börsiväliselt müüdavat Grayscale Bitcoin Trusti (GBTC) ETF-iks. SEC-i poolne tagasilükkamine pani Grayscale võtma ette kohtuteed, öeldes et SECi põhjendused olid alusetud. Kohus nõustus viimase väitega oma avalduses, öeldes et Grayscale’i ettepaneku tagasilükkamine oli meelevaldne ja kapriisne ning et SEC-il ei olnud keeldumise kohta ühtset selgitust.

Kuigi see otsus ei tähenda automaatselt, et Grayscale saab Bitcoini ETF-i loa, näitab see vähemalt, et SEC-i keeldumise põhjused enam ei kehti. Lisaks võib otsus kujundada tulevikus mitmete teiste ETF-i taotluste saatust. Teatavasti on paljud Wall Streeti suurkujud, sealhulgas BlackRock ja Fidelity, esitanud taotluse Bitcoini ETF-i saamiseks.

Loe lisaks: “Maailma suurim varahaldur soovib Bitcoini aktsiaturule tuua”

Krüptoturud reageerisid uudise peale positiivselt – CoinGecko andmetel hüppas Bitcoini hind mõne tunniga ligikaudu 7% 26 000 dollarilt 27 800 dollarile.

Grayscale Bitcoin Trust

Krüptorahadesse investeerimine on äriklientide ja riskifondide jaoks olnud pigem riskantne ja tundmatu valdkond. Põhjuseid on mitmeid, alustades krüptorahade hoiustamise spetsiifikast, lõpetades juriidiliste nüanssidega. Seda olukorda on ära kasutanud digitaalseid varasid haldav firma Grayscale Investments, kelle Grayscale Bitcoin Trust on esimene toode, mis on võimaldanud suurinvestoritel ja äriklientidel saada Bitcoinist osa väärtpaberi kujul, vältides samal ajal BTC ostmise, hoidmise ja turvalisusega seotud väljakutseid. Grayscale’i veebilehe andmetel on GBTC hallatavate varade maht 17,4 miljardit dollarit.

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv