Päevakohased krüpto uudised

Pildil on raudu pandud käed, mis illustreerib teemat Hiinas arestiti $4,2 miljardi väärtuses krüptoraha

Hiinas arestiti $4,2 miljardi väärtuses krüptoraha

Olgugi et krüptorahade vallas näeb igapäevaselt uusi ja innovaatilisi projekte, käivad noore tööstusega kaasas ka pettused ja liba-krüptorahad. Üheks suurimaks petuskeemiks oli kahtlemata Hiinast pärit PlusToken, mis tüssas väidetavalt koguni 2 miljonit heauskliku investorit. Üleeile ilmus teade, et Hiinas arestiti $4,2 miljardi väärtuses krüptoraha, mis pärinevad just PlusToken’i püramiidskeemist.

Hiina politsei konfiskeeris 1% kõigist maailma bitcoinidest

Reedel vahendas väljaanne The Block, et Hiina politsei arestis PlusToken’i Ponzi skeemi saagiks langenud krüptovaluutadest kokku 194 774 bitcoini. See hulk moodustab tervelt 1% kõikidest ringluses olevatest bitcoinidest. Sellele lisaks võtsid Hiina võimud petturitelt ka suurtes kogustes teisi krüptorahasid nagu 830 000 ETH, 1,4 miljonit LTC, 27 miljonit EOS, 74 000 DASH, 487 miljonit XRP, 6 miljardit DOGE, 79 000 BCH ja 213 000 USDT.

Kohtuotsusest kajastub, et arestitud digitaalsed valuutasid töödeldakse vastavalt seadustele ning saadud tulu liigub riigikassasse. Samas ei täpsusta Yanchengi rahvakohus, kui palju arestitud krüptovarast täpselt “töödeldakse” ning kas see kätkeb endast ka krüptovaluutade laiaulatusliku müüki avalikel turgudel.

PlusToken Ponzi skeem

PlusToken’i pettus sai väidetavalt alguse 2018. aasta mais. Skeem reklaamis olematut krüptorahade kauplemisplatvormi ja lubas kasutajatele atraktiivseid väljamakseid krüptorahas tehtud hoiustelt,  mis pidid olid minimaalselt 500 dollari vääringus. Skeem ei riisunud ohvritelt mitte ainult 1% kogu ringluses olevatest Bitcoini varudest, vaid ka suurel hulgal teisi tuntumaid krüptorahasid.

Pettus osutus uskumatult tulusaks isegi krüptoturu languse ajal: ajavahemikul 1. maist 2018 kuni 27. juunini 2019 oli varade väärtus 2,2 miljardit dollarit, kuid nüüd on petturite saagiks langenud krüptovaluuta väärtus tõusnud üle 11 miljardi dollari. Väidetavalt on skeemi ohvriks langenud üle kahe miljoni inimese.

Praeguseks on süüdi mõistetud 15 pettusega seotud olnud isikut. Hiina kohtu määratud karistused jäävad vahemikku kaks kuni 11 aastat vangistust ning trahvid on vahemikus $100 000 kuni 1 miljon dollarit. Üks süüdimõistetutest oli väidetavalt juba edukalt pesnud 22 miljoni dollari väärtuses krüptoraha.

Loe lisaks: “Bitcoin on rahapesijate meelis viis, või kas ikka on?”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna