Hiinas arestiti $4,2 miljardi väärtuses krüptoraha

Olgugi et krüptorahade vallas näeb igapäevaselt uusi ja innovaatilisi projekte, käivad noore tööstusega kaasas ka pettused ja liba-krüptorahad. Üheks suurimaks petuskeemiks oli kahtlemata Hiinast pärit PlusToken, mis tüssas väidetavalt koguni 2 miljonit heauskliku investorit. Üleeile ilmus teade, et Hiinas arestiti $4,2 miljardi väärtuses krüptoraha, mis pärinevad just PlusToken’i püramiidskeemist.

Hiina politsei konfiskeeris 1% kõigist maailma bitcoinidest

Reedel vahendas väljaanne The Block, et Hiina politsei arestis PlusToken’i Ponzi skeemi saagiks langenud krüptovaluutadest kokku 194 774 bitcoini. See hulk moodustab tervelt 1% kõikidest ringluses olevatest bitcoinidest. Sellele lisaks võtsid Hiina võimud petturitelt ka suurtes kogustes teisi krüptorahasid nagu 830 000 ETH, 1,4 miljonit LTC, 27 miljonit EOS, 74 000 DASH, 487 miljonit XRP, 6 miljardit DOGE, 79 000 BCH ja 213 000 USDT.

Kohtuotsusest kajastub, et arestitud digitaalsed valuutasid töödeldakse vastavalt seadustele ning saadud tulu liigub riigikassasse. Samas ei täpsusta Yanchengi rahvakohus, kui palju arestitud krüptovarast täpselt “töödeldakse” ning kas see kätkeb endast ka krüptovaluutade laiaulatusliku müüki avalikel turgudel.

PlusToken Ponzi skeem

PlusToken’i pettus sai väidetavalt alguse 2018. aasta mais. Skeem reklaamis olematut krüptorahade kauplemisplatvormi ja lubas kasutajatele atraktiivseid väljamakseid krüptorahas tehtud hoiustelt,  mis pidid olid minimaalselt 500 dollari vääringus. Skeem ei riisunud ohvritelt mitte ainult 1% kogu ringluses olevatest Bitcoini varudest, vaid ka suurel hulgal teisi tuntumaid krüptorahasid.

Pettus osutus uskumatult tulusaks isegi krüptoturu languse ajal: ajavahemikul 1. maist 2018 kuni 27. juunini 2019 oli varade väärtus 2,2 miljardit dollarit, kuid nüüd on petturite saagiks langenud krüptovaluuta väärtus tõusnud üle 11 miljardi dollari. Väidetavalt on skeemi ohvriks langenud üle kahe miljoni inimese.

Praeguseks on süüdi mõistetud 15 pettusega seotud olnud isikut. Hiina kohtu määratud karistused jäävad vahemikku kaks kuni 11 aastat vangistust ning trahvid on vahemikus $100 000 kuni 1 miljon dollarit. Üks süüdimõistetutest oli väidetavalt juba edukalt pesnud 22 miljoni dollari väärtuses krüptoraha.

Loe lisaks: “Bitcoin on rahapesijate meelis viis, või kas ikka on?”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega