Päevakohased krüpto uudised

hiina valuuta koos krüptorahaga

Digivaluuta Hiinas – Kas digi-jüaan on tulnud et jääda?

hiina valuuta koos krüptorahagaHiina digivaluuta, digi-jüään, mida me sellest teame?. Ajal, mil suurel hulgal riikidest on käed-jalad tööd täis, et koroonaviirust taltsutada, näitab Hiina taaskord, et on teistest sammu võrra ees. Mõned päevad tagasi teatas Hiina Keskpank, et testib uut mobiilirakendust, mis hakkab haldama Hiina uut digitaalset maksevahendit.
Tuleb välja, et Hiina uus projekt – digitaalne valuuta elektrooniliste maksete tarvis (lühendatult DCEP) ei ole nii uus midagi vaid on töös olnud juba 2014. aastast. Kui Facebook andis mõni aeg tagasi teada oma Libra-nimelisest maksevahendist, paistis see hiinlaste arendustööd veelgi kannustavat, kuni tänaseks on projekt iga hetk käiku minemas.

Kas digi-juääni saab olema Hiina oma krüptoraha?

Digivaluuta (DCEP) väljaandjaks on Hiina Keskpank, mis tähendab, et uus valuuta saab olema tsentraliseeritud ning Keskpanga kontrolli all. Kuulduste kohaselt hakkavad uued rakendused olema inimese identiteediga seotud ning kuigi Keskpanga sõnutsi, ei soovi nad inimeste raha liikumise järel luurata, jäävad sellekohased kahtlused siiski õhku rippuma. Sellest võib järeldada, et Hiina uus digiraha ei saa olema klassikalises mõistes krüptovaluuta, vaid pigem digitaalne vaste juba ringluses olevale rahale.

Elektroonilised maksed Hiinas juba ennist populaarsed

Pinnas uue digiraha juurutamiseks on Hiinas kahtlemata soodne. Elektroonilised maksed läbi kahe populaarsema maksevahendaja AliPay ja WeChat’i on Hiinas väga laialdaselt levinud ning moodustavad tervelt 90% riigi mobiilimaksetest. Suur hulk hiinlasi jätavad välja minnes rahakoti koju, sest vajaminev maksevahend mobiiltelefoni näol on kõigil niikuinii kaasas.

Sarnaselt eelnimetatud rakendustega, hakkab ka digi-jüaan elama mobiiltelefonis.  Kasutajad hakkavad raha haldama äpi kaudu, kus saab QR-koodi abil makseid teostada ning oma tehingute ajalugu näha. Uue projekti ajastus on selle võrra parem, et COVID-19 viiruse puhang on suurendanud Hiina ühiskonna vastumeelsust sularaha suhtes.

Esimesed digivaluuta katsetused juba maikuus

Kohaliku väljande China Star Market’i sõnul hakkab Hiina oma valitsuse töötajatele digi-jüaanis palka maksma juba maikuus, ent esmalt saab seda kasutada vaid ühistranspordi eest tasumiseks. Samuti on allalaetav raha haldamiseks kasutatav mobiili äpp ning varsti alustatakse pilootprojekti katsetamisega neljas suurlinnas (Shenzhen, Chengdu, Suzhou, Xiongan).

Veel toimuvad pilootprojekti katsetused koostöös 19 firmaga, nende hulgas ka välismaised brändid nagu Starbucks, McDonald’s ja Subway. Mainitud arengutele vaatamata on Hiina Keskpank kinnitanud, et digiraha pole veel ametlikult käiku lastud.

KRÜPTOPEEDIA – Baas sinu krüptoteadmistele. Tule loe lähemalt!

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv