Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Iraani lipud, mis illustreerib teemat Iraani keskpank ostab krüptoraha

Iraani keskpank ostab krüptoraha

Iraani valitsus muutis krüptovaluutasid käsitlevaid seaduseid, et võimaldada krüptoraha kasutada impordi rahastamiseks ajal, mil suureneb surve riigi tavapäraste valuutade kasutamisele. Sellest lähtuvalt hakkab Iraani keskpank krüptovaluutat hankima, et tasuda sellega impordi eest.

Iraani keskpank ostab kaevandajate krüptosaadused

Väljaanne Iran Daily teatas Islamivabariigi uudisteagentuur (IRNA) artiklile tuginedes, et riigi kabinet muutis hiljutisi digitaalseid varasid käsitlevaid õigusakte, et Iraani keskpank (CBI) saaks krüptorahasid kasutada impordi rahastamiseks. Muudatus tähendab, et Iraanis legaalselt kaevandatud krüptoraha saab ainult siis, kui seda kasutatakse teistest riikidest pärit impordi rahastamiseks.

IRNA raport ühtlasi kirjutab, et kaevandajad peaksid müüma krüptoraha otse CBI-le. Iraani keskpank on selle jaoks paika pannud vastavad limiidid ning määranud kanalid, mida mööda krüptovarad keskpangani jõudma peaksid.

Raportis öeldi, et krüptoraha seaduslik hulk iga kaevandaja jaoks määratakse kindlaks kaevandamiseks kasutatava subsideeritud energia hulga põhjal ja tugineb energeetikaministeeriumi avaldatud juhistele.

Krüptovaluuta kui võimalus majandust turgutada

Iraan seadustas ametlikult riigis krüptoraha kaevandamise 2019. aasta augustis, kuigi keelas samal ajal sellega kauplemise. Määruste eesmärk oli nõuda kaevandajatelt makse, kes muidu võisid Iraani odavat elektrit ära kasutada. Tänu riigi tohututele nafta- ja maagaasi varudele, on seal elektri hinnad ühed maailma soodsamad.

Iraani majandus sõltub suuresti nafta müügist, kuid alates USA poolt Iraani vastu kehtestatud sanktsioonidest, pole riik suutnud naftat varasemates kogustes müüa ning riigi majandus on sattunud langusesse. Lisaks on Ameerika sanktsioonidele piiratud riigi reservis olevate dollarite kasutamine ning olukorrale pole kaasa aidanud koroonaviiruse pandeemia. Ajavahemikus märtsist juulini vähendas Iraan nafta tootmist 3,1 miljonilt barrelilt päevas 1,9 miljonini, mis on madalaim kogus alates 1981. aastast. Suur osa Iraani toodetud naftast ootab seega mahutites.

Loe lisaks: “Iraan soosib krüpto kaevandamist”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv