Iraani keskpank ostab krüptoraha

Iraani valitsus muutis krüptovaluutasid käsitlevaid seaduseid, et võimaldada krüptoraha kasutada impordi rahastamiseks ajal, mil suureneb surve riigi tavapäraste valuutade kasutamisele. Sellest lähtuvalt hakkab Iraani keskpank krüptovaluutat hankima, et tasuda sellega impordi eest.

Iraani keskpank ostab kaevandajate krüptosaadused

Väljaanne Iran Daily teatas Islamivabariigi uudisteagentuur (IRNA) artiklile tuginedes, et riigi kabinet muutis hiljutisi digitaalseid varasid käsitlevaid õigusakte, et Iraani keskpank (CBI) saaks krüptorahasid kasutada impordi rahastamiseks. Muudatus tähendab, et Iraanis legaalselt kaevandatud krüptoraha saab ainult siis, kui seda kasutatakse teistest riikidest pärit impordi rahastamiseks.

IRNA raport ühtlasi kirjutab, et kaevandajad peaksid müüma krüptoraha otse CBI-le. Iraani keskpank on selle jaoks paika pannud vastavad limiidid ning määranud kanalid, mida mööda krüptovarad keskpangani jõudma peaksid.

Raportis öeldi, et krüptoraha seaduslik hulk iga kaevandaja jaoks määratakse kindlaks kaevandamiseks kasutatava subsideeritud energia hulga põhjal ja tugineb energeetikaministeeriumi avaldatud juhistele.

Krüptovaluuta kui võimalus majandust turgutada

Iraan seadustas ametlikult riigis krüptoraha kaevandamise 2019. aasta augustis, kuigi keelas samal ajal sellega kauplemise. Määruste eesmärk oli nõuda kaevandajatelt makse, kes muidu võisid Iraani odavat elektrit ära kasutada. Tänu riigi tohututele nafta- ja maagaasi varudele, on seal elektri hinnad ühed maailma soodsamad.

Iraani majandus sõltub suuresti nafta müügist, kuid alates USA poolt Iraani vastu kehtestatud sanktsioonidest, pole riik suutnud naftat varasemates kogustes müüa ning riigi majandus on sattunud langusesse. Lisaks on Ameerika sanktsioonidele piiratud riigi reservis olevate dollarite kasutamine ning olukorrale pole kaasa aidanud koroonaviiruse pandeemia. Ajavahemikus märtsist juulini vähendas Iraan nafta tootmist 3,1 miljonilt barrelilt päevas 1,9 miljonini, mis on madalaim kogus alates 1981. aastast. Suur osa Iraani toodetud naftast ootab seega mahutites.

Loe lisaks: “Iraan soosib krüpto kaevandamist”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega