Päevakohased krüpto uudised

Pildil on tabloo erinevate aktsia hindadega, mis illustreerib teemat Kas V-kujuline majanduse taastumine on reaalne?

Kas V-kujuline majanduse taastumine on reaalne?

Koronakriisi puhangust on möödas napilt 4 kuud. Selle aja jooksul on maailma majanduses aset leidnud omajagu sündmuseid, mis viitavad majanduskliima jahenemisele. Ometi on Ameerika Nasdaq oma kõigi aegade rekordtasemel! Kas tõesti on meedias kõlav V-kujuline majanduse taastumine tõenäoline või on ettevaatlikuks tegevaid näitajaid, mida aktsiaturu graafikud ei kajasta.

Ameerika SKT võib prognooside kohaselt langeda kuni 53%

Atlanta föderaalreservi hinnangul on majandustegevus teises kvartalis vähenenud enam kui poole võrra. Pärast esmaspäevaseid andmeid, et USA tootmine on kindlalt languses ning et see mõjutab investeeringuid ja tarbimist, näitab GDPNow mudel 2. kvartalis prognoositavat SKT (sisemajanduse kogutoodang) langust 53,8%.

Atlanta Fed eeldab, et elanike isiklikud kulud, mis moodustavad 68% riigi sisemajanduse kogutoodangust, vähenevad aprillist kuni kvartali lõpuni 58,1%.  GDPNow täiendamine toimub korrapäraselt ning tavaliselt on mudel täpsem just kvartali lõpule (30. juuni) lähenedes.

Keskpangad loovad võltsturu, justkui toimuks V-kujuline tõus

Hiljuti ilmunud uurimistöös tõstatas Bank of America väärtpaberite osakond küsimuse: “Miks aktsiaturg on nii lahus tegelikkusest?” Küsimus, mis on viimastel aegadel paljude investorite huulil.

Hoolimata koroonaviiruse pandeemia põhjustatud majanduskriisist, on juhtivad aktsiaturud rohelistes värvides. Kuigi järsult on langenud SKT ning töö on kaotanud ligi 40 miljonit ameeriklast, on S&P 500 tõusnud enam kui 40% märtsi madalseisust. Lisaks on indeks Nasdaq oma kõigi aegade rekordtasemel!

Bank of America analüütikute sõnul on aktsiad reaalsusest kaugenenud. Seda tänu keskpankade sekkumisele võlakirjaturgudel ning triljonite dollarite eest aktsiate ostmisele. Osturalli on koondunud suurtele tehnikahiidudele, mida tuntakse nimega FAAMG (Facebook, Amazon, Apple, Microsoft, Google). Nimetatud firmade aktsiate turuosa ületab nüüd kogu euroala aktsiate turuosa. Bank of America strateeg Michael Hartnett ütles, et turu väljavaade on ilusatele numbritele vaatamata pigem karuturule omane.

Müüad oleksid aktsiaturgudelt justkui kadunud

Kuulus finantsturgude analüütik ja “Mad Money” saatejuht Jim Cramer mainis eile CNBC kanalis, et turgudel toimuvad arusaamatud liikumised ning müüad oleksid justkui puhkusele läinud. Cramer tõi välja mitmeid aktsiad, mille hind ei kajasta tegelikkust ning mis paistavad kunstlikult üles ostetud olevat.

Kõik ülalmainitud näitajad viitavad, et V-kujuline majanduse taastumine on pigem ebatõenäoline ning nn “back to normal” võtab majanduses tunduvalt rohkem aega.

Loe lisaks: “Raha trükkimine, millel ei paista lõppu olevat”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna